Novinky

18. 9. 2023 Náš Cody přes léto povyrostl a oslavil 9 měsíců. Nyní může soutěžit na výstavách ve třídě mladých. Přihlásila jsem ho tedy na Klubovou výstavu do Zlína a na Speciální výstavu do Humpolce poprvé do třídy mladých. Ve Zlíně posuzoval T. Havelka (SK) a Cody si vyběhal Výbornou 2. V Humpolci posuzovala rozhodčí a zároveň chovatelka kolií z Norska Bente Loseth a Cody dostal Výbornou 3 z osmi psů. Velmi si těchto ocenění cením, jelikož byl Cody nejmladší ve třídě a na výstavě v Humpolci rozhodčí známkami VD a D nešetřila.

9. 6. 2023 Koncem května oslavil vrh A v chovatelské stanici VORAŠIF  krásné 11. narozeniny. Byl to první vrh našeho Etiena a zároveň ,,naše,, první krytí. Možná i proto je tento vrh mému srdci nejbližší. Z tohoto vrhu se k nám úplnou náhodou dostal jeden ze psů Arpad, když mu bylo 6 měsíců. Táta Etien už je bohužel za duhovým mostem. Máma Feebee je již několikanásobnou babičkou, ale těší se pevnému zdraví. Jsem velmi ráda, že mohu být se všemi majiteli v kontaktu a že mi posílají aktuální fotografie. Takže Amorku, Arpade, Andy, Abibo, Atheno a Adino... přejeme vám hooodně zdraví, spokojenosti a lásky.

Amorek                                        Arpad                                                        Andy

Athena s Adinou                                      Abiba

13. - 14.5.2023 Další výstavní maraton za námi. Na Klubovou výstavu do Chropyně jsem přihlásila pouze Codyho naposledy do třídy štěňátek. V sobotu posuzoval rozhodčí Paul Lawless (IRL) a Cody ve třídě štěňat dostal známku VN1 a později i Nejlepší štěně výstavy. V neděli posuzovala rozhodčí Kelly Lawless (IRL) a Cody získal opět VN1 a Nejlepší štěně výstavy v závěrečných soutěžích.

Pár fotek z výstavy ZDE.

29. - 30.4.2023  Tento víkend jsme vyrazili na Klubovou výstavu do Horních Počernic. V sobotu posuzovala chovatelka kolií z Německa, paní Michaela Rukopf. Pro našeho Codyho to byla první výstava vůbec a vedl si skvěle. V sobotu si ve třídě štěňátek vyběhal Velmi nadějnou 1 a později v závěrečných soutěžích také Nejlepší štěně výstavy. Ve třídě otevřené se po dlouhé době ukázal syn našeho Goofyho... Bodie Gold See the Lights a v silné konkurenci získal Výbornou 4. A aby Cody měl nějakou psí podporu, tak jsme vzali také zasloužilého veterána Goofyho, který si ve třídě veteránů doběhl pro Výbornou 1.

V neděli posuzovala německá chovatelka sheltií Petra Tietze od které Cody ve třídě štěňátek získal opět Velmi nadějnou 1 a v závěrečných soutěžích obhájil sobotní úspěch a získal  Nejlepší štěně výstavy. Goofy ve třídě veteránů tentokrát Výborný 3.

2.2.2023 Naši zlatou partu jsme rozšířili o zlatého pejska z Maďarska z menší rodinné chovatelské stanice TAMIRA´S MIRACLES. Po dlouhém vybírání jsme se rozhodli, že náš bude chlapeček s neonovým obojkem - Tamira´s Miracles Dream Maker (Cody). Velmi mne zaujal jeho rodokmen a proto jsem neváhala ani vteřinu. S Arpadem a Goofym se zatím zžívají, ale vypadá to, že budou kámoši =)

Cody je výborně socializovaný, nebojácný a sebevědomý kluk. Cody v Maďarsku podstoupil oční vyšetření, které dopadlo skvěle - CEA/PRA/Kat. free. Dále má vyšetřené DM s výborným výsledkem N/N. 

                                           

16.10.2022 Nepíše se mi to lehce a ještě hůře se mi o tom mluví. 10. října nás náhle opustil náš Etien Gold od Dennynky ve věku 12, 5 let. Bohužel jsme ho museli nechat odejít vzhedem k jeho stavu. 4. října se mu stal úraz zadní packy, kde měl zlomené prsty, ale k operaci to nebylo . Nicméně po 3 dnech přestal úplně chodit, stát a jíst. I přes veškerá další vyšetření, rehabilitaci a vyvařování jeho stav nevedl ke zlepšení, ba naopak, proto jsem se s těžkým srdcem rozhodla ho nechat odejít přes duhový most. Je mi neskutečně líto této obrovské ztráty. Vím, že takový PAN PES jako byl on už nebude.

4. 9. 2022 Tuto neděli se konala v Humpolci Speciální výstava kolií, na kterou byl přihlášen náš Arpad. Goofy se s námi svezl také a to proto, že soutěžil již tradičně s naší Deniskou v soutěži Dítě a pes. Setkali jsme se s dalším synem Etiena a to Amorkem Gold Vorašif. Dále se ukázal ve třídě otevřené Arpadův syn z posledního vrhu - Damien Nymburská Venuše. Arpad ve třídě veteránů získal Výbornou 2 a hned za ním se umístil Amorek s Výbornou 3. Poprvé ve třídě otevřené se ukázal Damien Nymburská Venuše a musím říct, že se velmi zlepšil v předvedení a vyběhl si Výbornou 4.

13. 8. 2022 Hurá máme pokračovatele v chovu =) Arpadův syn Celestin od Hamerkého rybníka se stal otcem 5 zlatých štěňátek v chovatelské stanici Dominance. Matkou je Nobles Zlatá Dominance. Jeden pejsek je ještě volný.

5. -7. 8. 2022 Zúčastnili jsme se Mezinárodní výstavy psů v Praze s naším Arpadem ve třídě veteránů. Arpad si vyběhal 3x Výbornou 1 a 2x Best of veteran ve třídě veteránů. Touto výstavou započal a zároveň ukončil titul ČESKÉHO VETERÁN ŠAMPIONA.

30.4.-1.5.2022 Konala se Klubová výstava v Horních Počernicích. Na výstavu byl přihlášen náš Arpad a jeho synové Celestin od Hamerského rybníka a Damien Nymburská Venuše. První se předvedl Damien v mezitřídě s výsledkem Výborný 3 odkud pokračoval k bonitaci a stal se z něj CHOVNÝ PES s výškou 61 cm. Ve třídě otevřené se ukázal Celestin s vynikajícím výsledkem Výborný 1, CAC a Nejlepší pes Klubové výstavy. Celestin touto výstavou dokončil titul KLUBOVÝ ŠAMPION. Arpad ve třídě veteránů získal Výbornou 2. S sebou jsme vzali i Goofyho, který se podruhé zúčastnil s Deniskou soutěže Dítě a pes. 

                                    Arpad Gold Vorašif                                        Damien Nymburská Venuše

12.4.2022 Na výstavy jezdíme už velmi zřídka. Přeci jen máme doma tři důchodce =) V březnu se ukázal na Krajské výstavě náš Goofy ve třídě veteránů a od rozhodčího O.Vondrouše si odnesl Výbornou 1 a Vítěze třídy veteránů.

Zúčastnili jsme se také schůze Klubu chovatelů Collií a Sheltií v Benešově, kde jsme si převzali krásný pohár na KLUBOVÉHO ŠAMPIONA VETERÁNŮ pro našeho Goofyho, který za loňský rok splnil podmínky k jeho získání. Pohár si tam byl vyzvednout i syn našeho Etiena - Amore Gold Vorašif, který se již také ukazuje ve třídě veteránů a získal krásné 3. místo v soutěži Pes roku v kategorii veteráni.

  

                                                                               Goofy                                                                Amorek

8.10.2021 Na výstavy občas jezdíme, ale nestíhám aktualizovat =) V srpnu jsme se zúčastnili Klubové výstavy v Humpolci, kam byl přihlášen náš Goofy do tř.veteránů. Goofy získal V1, BOV a 2. BIS VETERAN. Touto výstavou splnil podmínky pro udělení titulu KLUBOVÝ VETERÁN ŠAMPION !!! Také se předvedl Arpadův syn Celestin od Hamerského rybníka a ve třídě otevřené získal V3. Poprvé si výstavní kruh zkusila naše Deniska s Goofym v soutěži Dítě a pes. Moc si to oba užívali a měli velký úspěch.

Na Klubové výstavě v Chropyni se ukázala dcera Arpada - Meddy Gold od Dennynky, kde získala známku Výborná a stala se chovnou fenou.

Na konci září se konala v Brně SVĚTOVÁ VÝSTAVA PSŮ, kde jsme byli pouze jako diváci. Druhý den se v Brně konala Speciální výstava psů, kam byl přihlášen náš Goofy do tř.veteránů. Od rozhodčí L.Oklescen (SLO) získal známku Výborný 2.
Kluci se těší pevnému zdraví a doufáme, že jim to bude ještě dlouho běhat =)

                Goofy Gold od Dennynky                                              Etien Gold od Dennynky

5.-6.6.2021 Zúčastnili jsme se dvoudenní klubové výstavy v Horních Počernicích. Celkem naše barvy hájilo 5 kluků =) Celestin je syn Arpada, Bodie je syn Goofyho a Amorek je Etienův syn.

Více fotek zde.

SOBOTA

Celestin od Hamerského rybníka (tř.otevřená) - Výborný 2,res.CAC

Bodie Gold See the Lights (tř.otevřená) - Výborný 3

Amore Gold Vorašif (tř.veteránů) - Výborný 1, BOV, 2.BIS veteran

Etien Gold od Dennynky (tř.čestná) - Výborný 1, 2.BIS čestných tříd

NEDĚLE

Celestin od Hamerského rybníka (tř.otevřená) - Výborný 1, CAC

Goofy Gold od Dennynky (tř.veteránů) - Výborný 1, BOV, 2.BIS veteran

 

15.2.2021 Na výstavy momentálně nemůžeme kvůli jejich zrušení a tak si užíváme zimu jinak. Kluci se naučili tahat naší Denisku na saních, tak je legrace. Přidávám aktuální fotku ještě než u nás napadly hromady sněhu. Video jak Goofy s Etienem táhnou saně je ke shédnutí zde.

3.10.2020 Konala se MVP v Českých Budějovicích, které se zúčastnil náš Goofy. Ve třídě veteránů získal Výbornou 1 a BOV. Goofy tak splnil za letošní výstavní sezonu podmínky k získání titulu VETERAN ŠAMPION ČR.

15.9.2020 V neděli 13.9.2020 jsme se zúčastnili klubové výstavy v Chropyni s naším Arpadem, který byl přihlášen poprvé do tř.veteránů. Posuzovala rozhodčí Božena Ovesná a tentokrát se běhalo, běhalo a běhalo. I přesto jsme si vyběhali krásný posudek a Výbornou 2.

Více fotek z výstavy ZDE.

10.9.2020  V neděli 6.9.2020 jsme se zúčastnili s naším Goofym klubové výstavy v Humpolci. Goofy byl přihlášen do třídy veteránů a s krásným posudkem získal Výborný 1. Na výstavu byly přihlášeny i děti našich kluků. Etienův syn Amore Gold Vorašif byl poprvé ve třídě veteránů a získal Výborný 2. Ve třídě otevřené se sešli dva kluci po Goofym (Bodie Gold See The Lights a Kerry Gill od Dennynky) a syn Arpada (Celestin od Hamerského rybníka). Kerry za veselý ocásek tentokrát získal známku Velmi dobrý a Bodie s Celestinem oba Výborní. Celestin Výborný 3 a Bodie Výborný 4. Ve fenkách reprezentovala dcera Arpada (Carmen od Hamerského rybníka) a ta získala známku Velmi dobrá. Bodie a Carmen byli přihlášeni také na bonitaci a stali se z nich chovní jedinci.

Fotky z výstavy ZDE.

15.8.2020 Poprvé po ,, koronapauze,, jsme se zúčastnili Národní výstavy v Mladé Boleslavi. Přihlášen byl náš nejstarší Etien do třídy veteránů. Etien byl nadšený, že po dlouhé době vyrazil úplně sám bez kluků na výstavu a já se tak mohla věnovat pouze jemu. Posuzoval rozhodčí Karel Hořák, který mu zadal známku Výborný 1 a krásný posudek (10,5 letý pes, skus nůžkový, pes předveden ve vrcholné výstavní kondici, krásně tmavé mandlové oko, vysoký věk je znát pouze na horším pohybu).

Fotky z výstavy zde.

15.7.2020 Přijela k nám na návštěvu štěňátka po našem Arpadovi. Štěňátka absolvovala cestu do Pardubic na oční vyšetření a cestou zpět se stavila u nás. Všechna štěňátka jsou prostá všech očních vad. A když už byla tady, tak jsme udělali pár fotek a seznámili je s tátou Arpadem a dědou Etienem.

Na fotky a kam se štěňátka rozprchnou se můžete podívat tady.

30.6.2020 Byla jsem se podívat v chovatelské stanici DOMINANCE na štěňátka po našem Arpadovi ještě než se vydají do nových domovů. Fotky štěňátek a kam se štěňátka rozprchnou jsou zde.

25.5.2020 Ve středu 20. května se v chovatelské stanici NYMBURSKÁ VENUŠE narodila štěňátka po našem Arpadovi. Jsou celkem čtyři - 2 pejskové a 2 holčičky. Všechna štěňátka jsou již zadaná.

12.5.2020  V chovatelské stanici DOMINANCE se narodila štěňátka po našem Arpadovi. Je jich celkem osm - 5 pejsků a 3 fenky. Všechna štěňátka jsou již zadaná.

31.3.2020 Přidávám fotky Arpadových štěňátek v chovatelské stanici Dominance. Štěňátkům budou již 2 měsíce a brzy se rozprchnou do nových domovů.

29.2.2020 Poslední únorový den jsme strávili na Krajské výstavě v Lysé nad Labem. Posuzoval rozhodčí Otakar Vondrouš. Arpad ve třídě vítězů získal V1, Vítěze třídy a Krajského vítěze. Goofy ve třídě veteránů V1, Vítěze třídy a ve finále porazil Arpada a další kolie a získal tak Vítěze Lysé nad Labem. Goofy se také probojoval v závěrečných soutěžích o BIS veterán do užšího výběru.

10.2.2020 V pátek 7. února se narodila štěňátka po našem Arpadovi v chovatelské stanici Dominance.

Jsou to 4 kluci a 2 holky. Některá jsou ještě volná.

 

1.2.2020 Zúčastnili jsme se Duocacibu v Brně, kde posuzoval rozhodčí z Německa Claus Peter Fricke. Goofy ve třídě veteránů získal Výborný 1 a BOV (Best of veteran). Dále byli přihlášeni kluci po Arpadovi. Celestin a Cygnus od Hamerského rybníka. Oba v mezitřídě - Celestin tentokrát v kruhu zlobil a získal Výborný 3 a Cygnus Velmi dobrý 4. Druhý den si Cygnus napravil reputaci a u rozhodčího M.Krinkeho získal Výbornou 2.

 (foto: Lucie Dušková) 

11.1.2020 Zúčastnili jsme se Národní výstavy v Brně. Goofy poprvé ve třídě veteránů získal pěkný posudek a Výbornou 2. Výstavy se zúčastnil i Arpadův syn s výsledkem Velmi dobrý 1 za vysoko nesený ocásek.

23.11.2019 Konala se Klubová výstava collií a sheltií v Kladně, kde posuzovala rozhodčí Anna Kochan (PL). Za náš tým se zúčastnili 3 generace. Po moc dlouhé době jsem se rozhodla vytáhnout na výstavu našeho dědouška Etiena. Etien tedy poprvé ve třídě veteránů získal krásný posudek a známku Výborný 1 a započal tímto náš hon za titulem Veteránšampion ČR. Arpad ve třídě otevřené, ve které byl nejstarší získal Výborný 2, res.CAC z celkem 8 psů. A naše vnoučata Cygnus, Celestin a Mia (děti Arpada) dopadla takto: Cygnus naposledy ve třídě mladých Výborný 4 z 6 psů a Celestin poprvé v mezitřídě z 9 psů získal Výborný 1, CAC. Mia v mezitřídě získala Výbornou 2, res.CAC. Na výstavě byl také Bodie Gold See the Lights (syn Goofyho), který získal Dobrou. Nic si z toho neděláme, protože do příště tu naší blbost vyladíme.

 

14.9.2019 Na klubové výstavě na Moravě v Čeladné se ukázal opět Arpadův syn - Cygnus od Hamerského rybníka. Ve třídě mladých získal Výborný 1, CAJC v konkurenci. Cygnus se také zúčastnil bonitace a stal se z něj CHOVNÝ PES.

7.9.2019 Zúčastnila jsem se s Arpadovým synem Celestinem od Hamerského rybníka Národní výstavy psů v Olomouci. Posuzoval p. Miroslav Václavík a pouhým dvoum psům z 18 přihlášených zadal titul. Mezi nimi byl i Celestin, který si ve třídě mladých vyběhal V1, CAJC a BOJ. Celestin tak běhěm 3 přihlášených výstav dokončil JUNIORCHAMPIONA KRÁSY MLADÝCH. Na výstavě jsem se poprvé setkala s dalším synem Arpada a to Cygnusem od Hamerského rybníka, který též ve třídě mladých ještě v letním kožíšku dostal Výbornou 3. I přesto, že nám celou výstavu propršelo, tak jsme si užili prima den.

Fotky z výstavy zde.

24.8.2019 Konala se Mezinárodní výstava psů v Mladé Boleslavi. Přihlášená byla Arpadova dcera Bohemia Abby Anything more do třídy otevřené. Posuzoval rozhodčí Boris Chapiro (F)  a Abby si vyběhala Výbornou 2, res.CAC ze čtyř fen. Zároveň se také konala bonitace, kde se Abby a Arpadův syn Celestin od Hamerského rybníka uchovnili.

13.7.2019 se konala Národní výstava psů v Mladé Boleslavi. Zúčastnily se děti Arpada a to Celestin od Hamerského rybníka a Mia Gold od Dennynky. Celestin získal svůj druhý CAJC a Mia byla Výborná 4. V červnu se konala Mezinárodní výstava v Brně, kde byl ve tř.mladých přihlášen i Cygnus od Hamerkého rybníka, který získal svůj první CAJC.

 Celestin od Hamerského rybníka 

 

5.6.2019 První červnový víkend se konala dvoudenní Klubová výstava v Humpolci, která byla za náš tým čistě z pánského osazenstva.V sobotu posuzoval rozhodčí M.Krinke a Goofy ve třídě otevřené získal V2, res.CAC  a pochválil nám skvělou péči o našeho skoro veterána. Dále se ukázali Goofyho synové. Bodie Gold See The Lights ve třídě mladých si vyběhal známku Velmi dobrý 3 a Kerry Gill od Dennynky v mezitřídě dostal V2, res.CAC. Druhý den posuzovala rozhodčí a zároveň chovatelka kolií Jitka Reslerová a přihlásili jsme Arpadovýho syna - Celestina od Hamerského rybníka, který měl nějvětší úspěch. Na první větší výstavě a hned dostal V1, CAJC, BOJ a 2. místo Junior Best in show. V mezitřídě znovu Kerry Gill od Dennynky V2, res.CAC a hlavně se zařadil mezi CHOVNÉ JEDINCE. Ve třídě otevřené proti se proti sobě postavili Goofy se synem Etiena Amorkem. Goofy tentokrát Výborný 3 a Amorek V1, CAC a tímto posledním CACem dokončil KLUBOVÉHO ŠAMPIONA KRÁSY KCHCS. Mám ze všech chlapců velkou radost =)

Více fotek jednotlivých kluků ZDE.

 Bodie, Kerry, Amore a Celestin

18.5.2019 Konala se MVP v Litoměřicích, které se po delší pauze a po mateřské dovolené zúčastnila dcera našeho Etiena - Bonnie Gold Vorašif (Zorka). Posuzovala chovatelka kolií Lenka Petrášková a Zorka si odnesla ze třídy otevřené Výbornou 1, CAC, CACIB a BOB a zároveň tak splnila podmínky pro udělení titulu ČESKÝ ŠAMPION KRÁSY.

17.5.2019 V sobotu 11.května se konala také Klubová výstava v Chropyni, které se zúčastnil Arpadův syn Cygnus od Hamerského rybníka a ve třídě mladých si vyběhal od specialisty Briana Hawkinse Výbornou 3.  Ve třídě otevřené se ukázal i syn našeho Etiena a to Faunus Gibsonova Púšť. Z Faunyho vyrostl krásný mohutný pes s úžasnou povahou a i přesto že mu rozhodčí zadal Velmi dobrou zúčastnil se i bonitace a je z něj od této doby CHOVNÝ pes.

11.5.2019 Zúčastnili jsme se jako každý rok Krajské výstavy v Hradci Králové. Ve třídě vítězů se předvedl Arpad s výsledkem V1, Vítěz třídy a Krajský vítěz. Do třídy čestné byl nahlášen Goofy a ten si vyběhal Výbornou 1 a v závěrečných soutěžích krásné umístění 3. BIS čestných tříd mezi několika šampiony různých plemen. Přihlášeni byli také mladí potomci našeho Arpada a to Celestin od Hamerského rybníka, který měl známku Výborná 2 v konkurenci 4 mladých psů. Dále se předvedla Meddy Gold od Dennynky, která si vyběhala Výbornou 1 a Vítězku třídy mladých. Na výstavě se byla také podívat dcera Arpada - Mia Gold od Dennynky.

Fotky focené po výstavě si můžete prohlédnout zde.

 zleva: Arpad, Mia, Meddy a Celestin

12.4.2019 Deniska je na světě!

V pátek 12.4.2019 se naše smečka se rozrostla o jednu dvounohou princeznu Denisku.

5.1.2019 S koncem roku jsme dostali nové fotografie některých našich dětí. Moc za ně děkujeme a ty povedené jsme vybrali do ALBA NAŠICH DĚTÍ.

 (Bohemia Abby Anything more)

20.10.2018 Konala se Klubová výstava v Kladně, na které se poprvé ukázaly děti našich kluků. Ačkoliv jsme byli také přihlášeni, bohužel jsme se nakonec nemohli výstavy zúčastnit. Goofyho syn Bodie Gold See The Lights získal VN4 a Arpadův syn Celestin od Hamerského rybníka VN5. Dcery Arpada - Carmen od Hamerského rybníka si vyběhala VN2 a Mia Gold od Dennynky VN3. Všichni 4 měly krásné posudky a dostaly spoustu pusinek od sympatického pana rozhodčího Paula Battigana. Jsem moc ráda, že se štěňátka vůbec nebála a určitě do příště zbytek dopilují. Dále se za dospěláky zúčastnil syn Etiena - Amore Gold Vorašif, který v hojném počtu psů ve třídě otevřené získal známku Výborný.

 Amore Gold Vorašif                     Bodie Gold See The Lights                        Mia Gold od Dennynky

Carmen a Celestin od Hamerského rybníka

14.10.2018 Navštívila jsem Celestina od Hamerského rybníka (syn našeho Arpada), kterému bude brzy 5 měsíců. Je to neskutečný mazel a brzy se předvede na své první výstavě.

Více fotek Celestina zde.

15.9.2018 Zúčastnili jsme se Speciální výstavy kolií a šeltií v Chropyni, kde posuzoval chovatel kolií z Německa Claus Peter Fricke. Arpad ve třídě otevřené získal V1, CAC a Goofy ve třídě čestné V1 a BIS čestných tříd.

Fotoalbum z výstavy zde.

8.9.2018 Ke konci srpna jste si mohli na mém facebooku všimnout, že Etienův syn Andy Gold Vorašif hledá nový domov. Děkuji všem přátelů za sdílení, díky nimž našel Andy nový domov velmi brzy. Přejeme panu Úžasňákovi hodně štěstí s novou rodinou.

Více fotek Andyho zde.

18.7.2018 Štěňátka OD HAMERSKÉHO RYBNÍKA po našem Arpadovi jsou již všechna zadaná a o víkendu se rozjedou do nových domovů. Přejeme jim šťastnou cestu, hodně lásky a zábavy s novou rodinou. Štěňátka absolvovala klinické vyšetření očí u MVDr. Beránka s výsledkem všichni prostí všech očních vad.

10.7.2018 Štěňátka po našich klucích z většiny chovatelských stanic jsou již v nových domovech. Majitelé píší a posílají nové fotky a my jsme moc rádi, že mají tak úžasné domovy. Nové fotky máme od Becky, Bodieho, Baileyho, Mii a Meddy. Zapomenout nesmím ani na poněkud odrostlejší štěňátka, kteří také posílají i nadéle spoustu fotek. Dokonce se nedávno setkaly poprvé holky Anny See The Lights a Baisha Gold Vorašif. V chovatelské stanici OD HAMERSKÉHO RYBNÍKA, ještě zatím nejsou štěňátka ve věku, aby byla k odběru. Mají tam ale poslední 2 krásné zlaté hochy, kteří na svojí novou rodinu teprve čekají. V případě zájmu o bezva parťáka nás kontaktujte.

20.6.2018 Štěňátka po našem Goofym z chovatelské stanice SEE THE LIGHTS se tento týden rozprchnou do nových domovů. Poslední jejich fotky jsou přidány zde. Becky a Bailey odjíždějí na Slovensko a ostatní kluci zůstanou různě po ČR.

17.6.2018 Konala se Krajská výstava v Jedovnici, kde posuzoval rozhodčí L. Kukla. Vyrazila jsem s Arpadem do tř.vítězů, kde si vyběhal Výborný 1, Vítěze třídy, Krajského vítěze, Vítěze Jedovnice a v závěrečných soutěžích byl vybrán do užšího výběru všech plemen FCI. Na výstavě se byl také socializovat Etienův syn jedináček Faunus Gibsonova Púšť (''FANDA''). Fanda oslavil koncem května své první narozeniny a je to opravdu pan pes s nejen skvělou povahou, ale i krásným exteriérem. Máme z něj velikou radost. Nové fotky Faunyho byly přidány do jeho alba.

 

Arpad Gold Vorašif                                             Faunus Gibsonova Púšť

16.6.2018 Byla jsem s Goofym pozvána do chovatelské stanice na Slovensku GIBSONOVA PÚŠŤ, kde jsou momentálně i jeho štěňátka.  Konala se zde i soukromá akce pro přátele Collie Reca Cup 2018, na které se náš Goofy umístil na druhém místě jako Nej zlatý jedinec. Při té příležitosti jsme nafotili i štěňátka, kterým je nyní 5. týdnů. Všechna štěňátka jso zadána a další fotky jsou ke shlédnutí zde. Všechna štěňátka jsou CEA/PRA/KAT prostá všech očních vad.

 

14.6.2018 Představujeme Vám štěňátka po našem Arpadovi v chovatelské stanici OD HAMERSKÉHO RYBNÍKA. 

10.6.2018 Byla jsem se podívat v chovatelské stanici OD DENNYNKY odkud pochází naši dva kluci. Momentálně tam mají štěňátka po našem Arpadovi. Fenka Meddy a pejsek Marley již odjeli do nového domova. Druhá fenka Mia zůstává jako nová posila v chovatelské stanici. Všechna štěňátka absolvovala klinické vyšetření očí a jsou prostá všech očních vad.

Více fotek štěňátek z tohoto vrhu naleznete zde

2.-3.6.2018 Tento víkend se konala Klubová výstava v Humpolci. Přihlášeni byli Goofy s Arpadem. V sobotu se poprvé na výstavě ukázal Goofyho syn Kerry a oba dny se vystavovala Arpadova dcera Bohemia Abby a Etienův syn Amore Gold Vorašif. Rozhodčí byli přísní a tituly dávaly velmi zřídka, stejně jako známku Výborná. A tak i my jsme toho nebyli ušetřeni. Kerry na své první výstavě ve tř.mladých dostal VD2. Goofy v silně obsazené třídě otevřené VD2 v sobotu a VD3 v neděli . Arpad ve třídě čestné v sobotu V1, BIS čestných tříd a v neděli VD2. Amorek v sobotu VD ve třídě otevřené a v neděli VD4 ve třídě vítězů. Skvěle si vedla Abby, která si v silné konkurenci mladých fen vyběhala v sobotu V3 a v neděli V2. V sobotu Goofy s Abby vyhráli 1. místo nejkrásnějšího páru výstavy a v neděli byli druzí. I přesto, že jsme skončili s Velmi dobrými, výstavu jsme si moc užili a máme z ní krásné ceny a vzpomínky.

Fotky od Jiřího Křivánka ZDE.

25.5.2018 Byla jsem se podívat na Goofyho štěňátka v Kolíně. Krásně nám ti uličníci rostou do krásy. Dva klučíci jsou ještě volní (Bailey a Bodie).

Více fotek zde.

 

24.5.2018 Dnes se narodila štěňátka po našem Arpadovi v chovatelské stanici OD HAMERSKÉHO RYBNÍKA. Bellinka svůj první porod zvládla skvěle a těšíme se ze 4 kluků a 1 holčičky. Štěňátka jsou pěkní cvaldové - váhy 270-400g. Kluci jsou ještě volní.

12.5.2018 Konala se Krajská výstava v Hradci Králové, která je taková naše tradice. Tentokrát se po dlouhé době ukázali všichni tři naši kluci dohromady a navíc se zúčastnila i Arpadova dcera Bohemia Abby Anything more poprvé ve třídě mladých. Posuzoval nás poprvé rozhodčí Grzegorz Robak (PL), který Goofymu ve třídě vítězů zadal V1, Vítěze třídy a Krajského vítěze. Etien se ukázal poprvé ve třídě veteránů, kde  získal V1 a Vítěze třídy veteránů. Arpad ve třídě čestné Výborný 1. Abby dostala pochvalu za krásně dlouhý ocas a svůj temperament  a odnesla si V1 a Vítěze třídy mladých. Všichni naši chlupáči nastoupili i do závěrečných soutěží, ve kterých se na bedně umístil náš Arpad na krásném 2. místě o BIS čestných tříd v plně nastoupené konkurenci šampionů různých plemen.

11.5.2018 V chovatelské stanici GIBSONOVA PÚŠŤ na Slovensku se narodila štěňátka po našem Goofym. Těšíme se ze 4 holčiček a 3 kluků.

9.5.2018 Nafotila jsem nové fotky našeho Arpada, který oslaví koncem května 6. let. Fotky jsou k vidění zde.

3.5.2018 Dnes se narodila štěňátka po našem Goofym v chovatelské stanici SEE THE LIGHTS. Mají celkem 5 zlaťáčků a to 4 kluků a 1 holčičku. Více fotek štěňátek zde.

2.5.2018 V druhé polovině května se narodí štěňátka po našem Arpadovi v chovatelské stanici OD HAMERSKÉHO RYBNÍKA.

26.4.2018 Dnes nás zasáhla velmi smutná zpráva. Nečekaně nás opustila Etienova dcera Arya Anything more.

25.4.2018 Měli jsme tu opět na návštěvě dceru našeho Arpada, které je 11. měsíců a brzy se ukáže na další výstavě. Více nových fotek Abby přidáno zde.

23.4.2018 V chovatelské stanici OD DENNYNKY se narodila štěňátka po našem Arpadovi. Štěňátka jsou celkem tři z toho 2 holčičky a 1 pejsek. Jedna zlatá fenka je stále volná.

11.4.2018 Začátkem května se narodí štěňátka po našem Goofym v chovatelské stanici SEE THE LIGHTS.

4.4.2018 V dubnu se narodí v chovatelské stanici OD DENNYNKY štěňátka po našem Arpadovi.

O pár týdnů později se narodí štěňátka po našem Goofym ve slovenské chovatelské stanici

GIBSONOVA PÚŠŤ.

24.3.2018 Zúčastnili jsme se s naším Goofym Národní výstavy v Polsku (Swiebodzice). Goofy byl přihlášen do třídy šampionů, ve které měl v konkurenci další dva psy. Posuzovala rozhodčí Malgorzata Supronowicz (PL) a Goofymu zadala známku Doskonala 1, Nejlepszy Dorostly Pies a BOB. Máme velikou radost, že Goofy zase po delší době někam vyrazil a takhle zabodoval.

Více fotek zde

4.3.2018 Nafotili jsme po delší době našeho fešáka Goofyho Gold od Dennynky. Věřím, že se mi brzo podaří nafotit stejně povedné fotky i s Arpadem a Etíkem. Zbytek fotek je ke shlédnutí zde.

3.2.2018 Byla jsem se s Goofym podívat na výstavišti v Brně, kde se konala MVP. Setkali jsme se s Etienovým synem Faunus Gibsonova Púšť, kterému je nyní 8 měsíců a je to už kus chlapa.

26.1.2018 Navštívila nás Arpadova dcera - Bohemia Abby Anything more.  Abby je už v 8. měsících moc šikovná fenka s pěknou stavbou těla a lehkým pohybem.

Fotoalbum Abby zde.

18.1.2018 Vyšel časopis Psí kusy s kolií dlouhosrstou. Uvnitř časopisu máme také svoje foto.

28.12.2017 Nově jsme přidali fotoalbum, kde naleznete většinu potomků našich kluků. Do fotoalba budeme průběžně přidávat nové fotky, které nám majitelé zasílají.

20.12.2017 Přejeme všem příjemné prožití svátků vánočních, hodně zdraví, štěstí a úspěchů v novém roce.

 Více fotek zde.

6.12.2017 Dětičky po našem Goofym už povyrostly a tak je na čase se s nimi pochlubit =) Více fotek naleznete v jejich albu.

Kerry Gill, Kacey Gold a King of My Heart od Dennynky

2.12.2017 Etienův syn Bard Gold Vorašif se zúčastnil Národní výstavy psů ve Swiebodzicích (PL), kde posuzovala rozhodčí Krystyna Opara (PL). Bard si ve třídě otevřené vyběhal své druhé CWC a tentokrát i titul Nejlepszy Dorostly Pies a BOB. Moc gratulujeme jeho majitelům.

Fotky z výstavy zde.

15.10.2017 Zúčastnila jsem se s Arpadem Krajské výstavy v Rychetech, kde posuzoval rozhodčí M. Václavík a Arpad ve třídě vítězů dostal Výborný 2. A vzhledem k blízké vzdálenosti Arpadových dvou potomků jsme se rozhodli je navštívit. Kluci z chovatelské stanice See The Lights bydlí ve stejném městě. Attila je zrovna v línání, zato Andy je v plné srsti. Oba kluci jsou velmi společenští, nebojácní, pořádní chlapáci a Andy už dokonce přerostl svého tátu Arpada.

Více fotek z návštěvy v albu vrhu ¨A¨ See The Lights

              ANDY GOLD See The Lights                                                        ATTILA GOLD See The Lights

7.10.2017 V chovatelské stanici AFRICAN GOLD se narodila štěňátka dceři našeho Etiena - Bonnie Gold Vorašif (Zorka). Zorinka vše zvládla na jedničku a má dva zlaté kluky a 2 zlaté holčičky. Všechna štěňátka jsou již zadaná.

Tentýž den se konal Dogtrekking Panstvím knížete Aursperga, kterého se zúčastnila další dcera Etiena - Arya Anything more, která si se svými páníčky doběhla pro 1. místo.

28.9.2017 Zúčastnili jsme se 70. Jubilejní Speciální výstavy v Mladé Boleslavi, kde bylo i spoustu novinek. Přihlášeni byli naši kluci Arpad s Goofym a také naše děti (syn Etiena Amorek, dcera Arpada Abby a vnuk Etiena Odeon). Velcí kluci šampioni se zúčastnili nově přehlídky šampinů a všichni tři si odnesli krásnou kokardu se svým jménem. Novinkou byla i tombola, na kterou jsme také přispěli drobnými handmady. Ve třídě dorostu se poprvé předvedl náš vnouček Odeon Zlatý Dominance a vedl si výborně, vyběhal si známku Velmi nadějný 2. Goofy s Amorkem šli proti sobě ve třídě otevřené, která byla nejvíce obsazená a to celkem 8 psy. Goofy dostal Výborný 2, res.CAC a Amorek Velmi dobrý 4. Arpad ve třídě čestné vybojoval ocenění Výborný 3. No a poprvé se výstavy také zúčastnila dcera Arpada - Bohemia Abby Anything more ve třídě štěňátek. Abby se stačila dopoledne rozkoukat a odpoledne byla jak zkušený mazák, ale také se projevila jak dcera svého otce a místo běhu začala luxovat koberec posypaný drobky od pamlsků. I přesto jí bylo zadáno ocenění Velmi nadějná 2. Nutno podotknout, že paní rozhodčí byla velmi přísná a známkou Dobrá nešetřila.

Naše fotky z výstavy zde a fotky od Jirky Křivánka zde.

23.9.2017 Zúčastnili jsme se Národní výstavy v Brně. Dostala důvěru a byl mi půjčen syn Etiena Bard Gold Vorašif. Od rozhodčí M. Svobodové mu byl ve třídě otevřené zadán Výborný 2, res.CAC. Vyhrál nad ním šampion a tudíž titul CAC přechází na Barda. Na výstavě se ukázal zatím jen jako divák další Etienův syn a to jedináček Faunus Gibsonova Púšť. Faunymu jsou 4 měsíce a je to kus psa. Děkujeme majitelům Munzarovým za půjčení Barda a rádi jsme viděli i Faunyho.

Fotogalerie z výstavy zde. Nové fotky Barda a Faunyho přidány do jejich alb.

11.9.2017 Byla potvrzena březost u dceři Etiena - Bonnie Gold Vorašif. Začátkem října by se měla narodit v chovatelské stanici AFRICAN GOLD našemu Etienovi další vnoučata.

27.8.2017 Dcera Etiena Arya Anything more se zúčastnila výcvikového tábora a s přehledem si podruhé střihla zkoušku ZOP. Také se zúčastnila dogtrekingu, kde se z 62 účastníků umístila na krásném 4.místě. 

12. 8. 2017 Zúčastnili jsme se MVP v Mladé Boleslavi, kam byl přihlášen náš Arpad. Posuzoval rozhodčí Leoš Jančík a známkou VD opravdu nešetřil. Arpad si ve třídě otevřené vyběhal Výborný 1, CAC, res.CACIB.

Fotky z výstavního kruhu zde.

29. 7. 2017 Byli jsme se s Goofym podívat v jeho rodné chovatelské stanici v Praze a zároveň jsme byli i omrknout štěňátka, která se mu tam před měsícem narodila. Goofy při cestě do metra trochu váhal, ale při zpáteční cestě byl jak rozený pražák.

Nové fotky štěňátek si můžete prohlédnout v jejich albu zde.

20. 7. 2017 V brzkých ranních hodinách se narodila vnoučátka našeho Etiena. Svoje první štěňátka porodila Loeva Zlatá Dominance a pyšní se 3 zlatými kluky. Dva kluci jsou zatím ještě volní. Pokud máte o některého z kluků zájem více informací naleznete zde.

14. 7. 2017 Do alb byly přidány nové fotky Goofíkových dětí. Příští víkend odjíždí do nového domova Etienův syn Fauny. Ze Slovenska se přiblíží trochu blíž k nám a to do Brna. U chovatelů ještě stihl tento týden klinické vyšetření očiček - CEA/PRA/KAT negativní.

Faunus Gibsonova púšť

3. 7. 2017 V chovatelské stanici MORAVSKÁ DOLINA se okolo 20.7.2017 narodí zlatá štěňátka - vnoučátka našeho Etiena. Maminkou se poprvé stane Loeva Zlatá Dominance.

24. 6. 2017 Brzy ráno se stal náš Goofy poprvé otcem tří štěňátek. Těšíme se ze 2 zlatých kluků a 1 zlaté holčičky. Všechna štěňátka jsou již zadaná. Více jejich fotek zde.

Tento den se také konala Mezinárodní výstava psů v Brně, které se zúčastnil Etienův syn Amore Gold Vorašif a vyběhal si V2, res.CAC. Poprvé se na MVP ukázala dcera Arpada Anny Gold See The Lights, která dle rozhodčího musí nějaké to kilčo shodit a odnesla si Výborná 3.

Fotky z výstavy zde.

Také jsme se byli podívat na štěňátka našeho Arpada v chovatelské stanici Anything more. Brzy se rozutečou do nových domovů, tak jsme je ještě stihli pomuchlat a vyfotit.

18. 6. 2017 Goofy se stane dvojnásobným tatínkem. První vrh čeká brzy ve své rodné chovatelské stanici OD DENNYNKY a druhý vrh bude mít začátkem července v chovatelské stanici VORAŠIF, ze které pochází náš Arpad.

12. 6. 2017 Do fotoalba byly přidány nové fotky našich kluků na rozkvetlé louce.

3. 6. 2017 Proběhla Klubová výstava v Humpolci, kde posuzovala rozhodčí Karen Mc Devitt (chovatelka kolií z Irska). Náš tým tvořil Goofy a kluci po Etienovi - Arpad a Amorek. Všichni tři si odnesli nádherný posudek a známku výbornou. Goofy ve třídě otevřené Výborný 3 z šesti psů, Amorek v silné třídě šampionů Výborný bez pořadí a Arpad ve třídě čestné Výborný 1 a 3.BIS čestné třídy.

Pár fotek z kruhu a víc našich kluků zde.

27. 5. 2017 Dnes se v chovatelské stanici GIBSONOVA PÚŠŤ na Slovensku narodil jeden zlatý chlapeček po našem Etienovi. Je to kluk jak buk a může se pyšnit porodní váhou 390g. Pejsek je již zadaný.

Více fotek budeme přidávat sem.

14. 5. 2017 Večer se narodila štěňátka po našem Arpadovi v chovatelské stanici Anything more. Je jich celkem pět a jsou to pěkní macci. Těšíme se ze 3 holčiček a 2 kluků. Všechna štěňátka jsou již zadaná.

Více fotek zde.

13. 5. 2017 Konala se Krajská výstava v Hradci Králové, které se zúčastnil náš Goofy ve třídě vítězů a Etien ve třídě čestné. Posuzoval rozhodčí M. Krinke a Goofymu zadal V1, Vítěze třídy a Krajského vítěze. Etien ve třídě čestné má sice krásný posudek, ale vzhledem k jeho loňskému úrazu levé tlapky nebyl v pohybu úplně ok a proto mu rozhodčí zadal známku VD.

Fotky z výstavy ke shlédnutí zde.

4. 5. 2017 Zaspali jsme s informací, že Etienova dcera Arya Anything more má již splněnou zkoušku ZOP a nyní se připravuje na zkoušky OBZ a ZZO. Arya si dokonce minulý týden zahrála na modelku při fotografickém kurzu v Liberci.

Ostatní fotky Ary přidány do jejího alba zde.

29. 4. 2017 Po delší pauze jsme se vydali na Krajskou výstavu do Dětřichova. Přihlášen byl náš Arpad a jeho roční dcera Anny See the lights. Arpad ve třídě vítězů získal V1, VT, Krajský vítěz, Vítěz Dětřichova a ještě se probojoval do užšího výběru v závěrečných soutěžích, které posuzoval pan M.Václavík. Anny ve třídě mladých dostala V1 a Vítěze třídy mladých.

Více fotek zde.

24. 4. 2017 Naši kluci budou opět tátové!!! V polovině května by se měla narodit štěňátka po našem Arpadovi v chovatelské stanici ANYTHING MORE. A hned v druhé polovině května očekáváme první vrh v zahraničí po našem Etíkovi a to na Slovensku v chovatelské stanici GIBSONOVA PÚŠŤ.

14. 4. 2017 Děti našeho Arpada z chovatelské stanice See the lights oslavily své první narozeniny. Děkujeme především majitelům Annynky, Arona a Aladara za zásobování fotkama. Anny se zúčastnila své druhé výstavy, poprvé ve třídě mladých a od rozhodčího K. Hořáka získala ocenění V1, Vítěz třídy mladých. Ještě máme poslané od majitelů Annynky video, kde je ukázka co už Annynka umí.

Aladar Gold See the lights Aron Gold See the lights

Anny Gold See the lights

19. 3. 2017 Na členské schůzi jsme si přebrali cenu našeho Arpada, který dokončil KLUBOVÉHO ŠAMPIONA. Rodná chovatelská stanice našeho Arpada si přebrala cenu za 3. TOP nejlepší chovatelskou stanici DK roku 2016. A k tomu všemu ještě náš Etien oslavil v pátek své 7. narozeniny.

14. 2. 2017 V chovatelské stanici Dominance se narodila vnoučátka našeho Etiena. Maminkou je Liara Zlatá Dominance. Všechna štěňátka jsou již zadaná.

21. 1. 2017 Poprvé jsme se zúčastnili akce Šampion šampionů 2016 v Praze v TOP hotelu. Přihlášen byl náš Goofy. Vůbec jsme nevěděli jak to tam chodí a i přesto jsme si dle mého odnesli parádní umístění. Goofy nastoupil dohromady se všemi přihlášenými psy FCI I. a postoupil mezi 16 nejlepších do II. kola. Do druhého kola jsme si vylosovali našeho soupeře, kterým jsme byli následně poraženi. Ale ceníme si toho, že jsme byli posláni do druhého kola zahraničním rozhodčím Harim Lehkonenem (FIN).

Fotky z Šampiona šampionů zde a video zde.

5. 1. 2017 Konečně napadl první sníh a kluci si ho jako vždy užívají. Nové fotky kluků přidány sem.

 

3. 12. 2016 Naší výstavní sezonu pro tento rok jsme ukončili na Národní výstavě psů ve Swiebodzicích (PL). Přihlásila jsem pouze našeho Arpada do třídy šampionů a posuzoval rozhodčí Torsten Lemmer (BG). Arpad měl krásný posudek a od rozhodčího dostal V1, CWC, Nejlepszy Dorostly Pies, BOB a v závěrečných soutěžích byl vybrán rozhodčím Tiborem Havelkou, takže k výsledku jsme ještě přibrali BOG 4. Mám ohromnou radost, že jsme ukončili sezonu tak úspěšně.

Fotky z výstavy zde.

5. 11. 2016 Dlouho jsme se chystali na výšlap na Sněžku a konečně jsme ho zrealizovali. Vzala jsem pouze Goofyho, jelikož je to takový náš sportovec. A Etík je ještě v rekonvalescenci a hlavně bych si sama se všema třema netroufla =) Takže pár fotek z našeho výletu zde.

30. 10. 2016 Na poslední výstavě v ČR se ukázaly děti našeho Etiena. Amore Gold Vorašif ve třídě otevřené získal V2, res.CAC a Bonnie Gold Vorašif také ve třídě otevřené V2, res.CAC. Posuzovala rozhodčí Mlada Svobodová. Za fotky děkuji Jiřímu Křivánkovi

(Amore Gold Vorašif) (Bonnie Gold Vorašif)

6. 10. 2016 V Brně se konala NVP, které se zúčastnila dcera Etiena - Loeva Zlatá Dominance. Posuzovala rozhodčí P.Márová a Loeva si ve třídě otevřené vyběhala V2, res. CAC. Následující týden se pak konala Speciální výstava kolií v Mladé Boleslavi, kde se předvedli hoši po také Etíkovi. Na Speciální výstavě posuzovala J. Reslerová a Amore Gold Vorašif ve třídě vítězů dostal V3 a Arin Anything more v mezitřídě VD3. Arin se bohužel předvedl ještě v letním kožíšku, ale to nebránilo tomu, aby se zúčastnil bonitace a stal se tak chovným psem.

Loeva Zlatá Dominance (vpravo) Amore Gold Vorašif

Arin Anything more (vpravo)

31. 8. 2016 Už je to 6 týdnů co má po operaci tlapky náš Etien. Už má sundané krytí a dokonce mu na sále vytahali i některé dráty. Nosná kovová dlaha mu bude nadále ponechána zřejmě nastálo, ale Etiena to zdá se nijak neomezuje a na tlapku se staví bez problémů. Děkujeme všem, kteří nám drželi pěsti a velké dík patří především panu doktorovi MVDr. Pavlíkovi z kliniky HK VET, který odvedl opravdu fantastickou práci.

20. 8. 2016 Konala se Klubová výstava v Chropyni, které se zúčastnili naši kluci. Posuzoval rozhodčí Tomas Rohlin z Dánska a Goofymu ve třídě otevřené v konkurenci 7 psů zadal V1, CAC a opravdu nádherný posudek. Arpad ve třídě víězů získal v konkurencí tří psů V2, res. CAC a také moc pěkný posudek. Na výstavě jsme se také potkali s dcerou našeho Arpada a to Anny See the Lights, která si poprvé na výstavě ve třídě štěňátek vyběhala VN1. Musíme pochválit, že byla moc šikovná a vůbec ničeho se nebála. Výstavy se také zúčastnili potomci Etiena... Liara a Larry Zlatý Dominance. Oba již ve třídě otevřené, ale bohužel nebyly typ, který by se rozhodčímu líbil. Oba to jsou mohutní a chundelatí kóliáci. Takže Larry VD a Liara výborná a oba dva prošly bonitací jako chovní jedinci.

Na Slovensku bojovala na výstavě i další Etienova dcera...Loeva Zlatá Dominance. Tam posuzoval rozhodčí M.Krinke, který je nechal v kruhu všechny poctivě běhat a po dlouhém rozmýšlení získala Loeva krásné místo ve tř.otevřené a to V2, res.CAC.

No a další zásluhu na reprezentaci Etíkových potomků mají i holky Baisha Gold Vorašif a Arya Anything more, které se tuto sobotu zúčastnily dogtrekkingu: Po stopách Járy Cimrmana (20km). Arya s paničkou se umístily na 7. místě a Baisha s páníčkem skončily na 2.místě.

Gratulujeme všem majitelům, kteří tam báječně reprezentují naše děti a hlavně děkujeme, že se o ně s láskou starají.

Fotky z výstavy v Chropyni zde.

(Goofy Gold od Dennynky) (Arpad Gold Vorašif) (Anny See the lights)

(Baisha Gold Vorašif a Arya Anything more) (Loeva Zlatá Dominance)

13. 8. 2016 Konala se MVP v Mladé Boleslavi, které se zúčastnil Amore Gold Vorašif a Loeva Zlatá Dominance. Etienův syn Amore si ve třídě šampionů vyběhal V2, res. CAC a res.CACIB a Etienova dcera Loeva ve třídě otevřené dostala krásné umístění V2, res. CAC z 5 fen ve třídě. Jsme na obě děti moc pyšní. V pátek před výstavou se Loeva byla poprvé podívat za svým tatínkem Etienem, ale díky jeho úrazu se spolu nemohly proběhnout, tak tu Loeva řádila alespoň se strejdou Goofíkem a s tátou Etienem jsme udělali pouze společnou fotku.

(Amore a Loeva) (Loeva a táta Etien)

31. 7. 2016 V Chorvatsku se konala známá výstava SPLIT 4 SUMMER NIGHT DOG SHOW, která je čtyřdenní. Na jeden den byla přihlášena dcera našeho Etiena - Loeva Zlatá Dominance. Tento den posuzovala rozhodčí M.Poggesi (IT) a Loeva se předvedla ve třídě otevřené s výsledkem CAC-HR, CACIB a BOS. V boji o BOBa ji porazil pes s Rakouska, kterého handloval Denis Sabolic.

19. 7. 2016 Dnes jsme si jeli pro Etiena, který má po operaci levé přední tlapky. Zlomený prst, který se původně bandážoval se na kontrolním RTG ukázal jako luxace metacarpu, která se musela operovat. Takže tímto úrazem má Etík zkažené celé léto, jelikož má nyní 2 měsíce striktně klidový režim. Když jsme dorazili z veteriny, byl Etien hodně naštvaný, že mu dali na krk límec, ale jen co jsme mu ho sundali, byl spokojený a klidnější. Naštěstí je Etien vzorný pacient a obvaz si nechává a snaží se polehávat v klidu a nožku šetřit.

(tmavé místo nad obvazem je rána po odběru kostního štěpu z paže, kterým se vyplnily zápěstí kůstky)

16. 7. 2016 Zúčastnili jsme se NVP v Mladé Boleslavi. Přihlášen byl pouze náš Arpad a ve třídě vítězů si od rozhodčího J. Matyáše (SK) vyběhal V2, res.CAC.

Pár fotek z výstavy zde.

18. 6. 2016 V Brně se konala mezinárodní výstava psů, které se zúčastnila dcera našeho Etiena - Baisha Gold Vorašif. Posuzovala rozhodčí Malgorzata Halas (PL), která zadala známku výbornou pouze 2 fenkám a mezi nimi byla i Baisha. Baisha byla přihlášená do tř.otevřené a získala CAC, res. CACIB. Dokončila tak ŠAMPIONKU ČR a zároveň na ní také přechází CACIB, jelikož fenka, která ho získala má již přiznaný titul interšampiona. Přihlášený byl také do tř.šampionů náš Etien, který se bohužel z důvodu úrazu nemohl výstavy zúčastnit. Věříme, že bude brzy fit a zase spolu někam vyrazíme.

Pár fotek z výstavy zde.

Baisha Gold Vorašif Etien Gold od Dennynky

11. 6. 2016 V sobotu se rozjela všechna štěňátka po našem Arpadovi do nových domovů. Nejdelší cestu to měla domů jediná dcera Arpada...Annynka. A jsme velice rádi, že po cestě domů na Moravu se stavila za námi a hlavně za tátou Arpadem. A když už tu byla, tak jsme udělali pár foteček.

V Klatovech se konala národní výstava psů, kde poprvé posuzovala chovatelka kolií a zároveň majitelka Bonnie Gold Vorašif Jitka Reslerová. Ve třídě vítězů se předváděl Etíkův syn Amore Gold Vorašif a získal V1, CAC a Národního vítěze.

Annynka s novou rodinou Amore Gold Vorašif

4. - 5. 6. 2016S klukama jsme se zúčastnili dvoudenní Klubové výstavy v Humpolci. Přihlášeno bylo celé naše trio v sobotu společně se synem Etiena Amorkem a v neděli s dcerou Aryou. V sobotu posuzoval rozhodčí I. Székely (H) a ve třídě otevřené se předvedl náš Arpad, kde mu byl zadán V1, CAC a Klubový vítěz. Ve třídě vítězů se utkal Amorek proti tátovi Etienovi společně s dalšími dvěma psy. Amorek si vyběhal V1, CAC a dokončil tak tímto ČESKÉHO GRANDŠAMPIONA. Etík získal V3. V neděli posuzoval rozhodčí K. Frankenberger (D). Ve třídě otevřené se předváděl opět náš Arpad a získal V1, CAC a dokončil KLUBOVÉHO ŠAMPIONA. Ve třídě vítězů získal Goofy V3 a ve třídě čestné Etien V2. Arynka ve třídě mladých dostala známku VD, ale máme z ní radost. Předvedla se velmi krásně a pan rozhodčí jí moc chválil.

V neděli se ve Walbrzychu v Polsku konala Národní výstava na kterou byla přihlášena dcera Etiena Baisha Gold Vorašif. Ve třídě otevřené získala CWC, Nejlepší fena a BOB a dokončila tak POLSKÉHO ŠAMPIONA.

Fotky z nedělní výstavy zde.

Arpad Gold Vorašif Amore Gold Vorašif

Arya a Baisha Arpad, Goofy a Etien

22. 5. 2016 Momentálně máme výstavní prázdniny, takže jsme se tento víkend byli podívat v Kolíně, jak rostou štěňátka našeho Arpada. Nové fotky štěňátek, kteří už jsou pěkní uličníci naleznete přidané v jejich albu zde. Všechna štěňátka jsou již zadaná.

(Athos, Aladar, Attila, Anny, Aron, Andy a Argo)

14. 5. 2016 Opět úžasná a úspěšná sobota strávená v areálu Stříbrného rybníku v Hradci Králové, kde se konala Krajská výstava psů. Přihlášeni byli Arpad s Etienem. Posuzoval rozhodčí A.Polgar a Arpad ve třídě vítězů opět nezklamal a získal V1, VT a Krajského vítěze. Etien tentokrát reprezentoval ve třídě čestné, kde získal V1. Oba moji kluci zazářili i v závěrečných soutěžích a s oběma jsme si vyzkoušeli, jaké je to stát na bedně. Jako první se předváděli jedinci ze tříd čestných a rozhodčí V.Tichá vybrala Etiena na 3.místo BIS z čestných tříd. Později se vybírali nejkrásnější psi ze skupiny FCI 1 (ovčáci a pastevci) a celou skupinu vyhrál náš Arpad, takže máme i 1.BIG FCI 1.

Na výstavu byly také přihlášeny dcery Etiena Baisha Gold Vorašif a Arya Anything more. Baisha ve třídě otevřené získala V1 a Vítěze třídy. Arya si ve třídě mladých si vyběhala V1 a Vítěze třídy mladých.

Fotky z výstavy zde.

(Etien, Arpad, Arya a Baisha)

BIS čestná třída BIG 1. místo

7. - 8. 5. 2016 Úspěšný víkend pro nás i pro potomky našich kluků. V sobotu se konala klubová výstava v Chropyni, kde posuzoval rozhodčí Geoff Duffield (UK). Výstavy se zúčastnil náš Goofy a ve třídě vítězů si vyběhal nádherný posudek a tentokrát výbornou bez pořadí. Ovšem ve třídě otevřené se předvedla fenka Ejsí Ze Skalního vrchu, která je dcerou našeho Arpada a na své druhé výstavě si přijela pro V1, CAC z celkem 12 přihlášených fen....úžasný výsledek a máme ohromnou radost. Etienova dcera Loeva Zlatá Dominance byla na této výstavě uchovněna.

V neděli vyrazil na výstavu do Mladé Boleslavi náš Etien. Ve třídě vítězů mu rozhodčí M.Krinke zadal V1, Vítěze třídy a Krajského vítěze.

A aby se neřeklo, že naši potomci chodí jen po výstavách, tak dcera našeho Etíka - Arya Anything more má čerstvě složenou zkoušku ZOP a také se zúčastnila s druhou Etíkovou dcerou Baishou dogtrekingu okolo Kutné hory. Baisha byla na 5.místě z celkem 15 zúčastněných a Arynka byla mezi top desítkou z celkem 30-40 přihlášených.

Etienův syn Bard tento víkend také nezahálel a zúčastnil se Pochodu přes tři hrady.

Na výstavě fotil Jiří Křivánek a jeho fotky jsou zde pod heslem chropyne.

Goofy Ejsí Etien

 

Loeva Arya

4. 5. 2016 Do fotogalerie jsou přidány nové fotografie štěňátek našeho Arpada. Kluci Aladar a Aron jsou ještě nezadaní. V případě zájmu o některého z kluků kontaktujte mne nebo chovatelku.

30. 4. 2016 Dnes se konala MVP v Praze, kam byl přihlášen opět náš Goofy. Posuzovala rozhodčí Daines Beverley (NSW). Goofy ve třídě šampionů v silné konkurenci i zahraničních psů získal V1, CAC, CACIB a BOS. Touto výstavou Goofy splnil podmínky pro udělení titulu GRANDŠAMPION ČR a ŠAMPION ČMKU.

Fotky z kruhu zde.

23. 4. 2016 Konala se MVP v Českých Budějovicích, které se zúčastnil náš Goofy. Poprvé posuzoval kolie rozhodčí L.Kukla a Goofy si ve třídě šampionů vyběhal V2, res.CAC v konkurenci čtyř psů. Za krásný den a nádherné fotky děkuji Lucii Duškové.

Všechny fotky z MVP ČB od Lucky Duškové zde.

18.4. 2016 Dne 14. 4. 2016 se narodila v chovatelské stanici SEE THE LIGHTS zlatá štěňátka po našem Arpadovi. Arpad se pyšní 6 kluky a 1 holčičkou. Některé kluky je ještě možné si zamluvit.

Více fotek celého vrhu zde.

16. 4. 2016 Zúčastnili jsme se pouze s naším Arpadem Krajské výstavy v Dětřichově. Arpad si vyběhal ve třídě vítězů V1, Vítěze třídy, Krajského vítěze a Vítěze Dětřichova. Posuzoval rozhodčí M.Krinke. V závěrečných soutěžích se pak Arpad dostal díky rozhodčímu M.Václavíkovi do užšího výběru o BIS.

Pár fotek Arpada a čivavek Z Jasmínových hor zde.

9. 4. 2016 Dcery našich kluků bodovaly tento den na dvou místech. V Praze na Džbáně se konala výstava HAPPY DOG SHOW, které sé zúčastnily dcery Etiena a to Arya Anything more a Baisha Gold Vorašif. Nebylo to jako na klasické výstavě rozděleno na plemena nýbrž na FCI skupiny. Baisha se umístila na 3. místě za FCI 1, kterou posuzovala chovatelka Lucie Dušková. Pak byly ještě obě holky přihlášené do soutěže nejkrásnější pár psů, kterou posuzovala herečka Lenka Vacvalová a to si vyběhaly 2. místo z celkem 22 přihlášených párů.

Holky na Džbáně nafotil fotograf Jiří Křivánek a já mu tímto moc děkuji. Jejich fotky zde.

Na druhé frontě a to na NVP v Ostravě bojovaly dcery Arpada - Efife a Ejsí Ze Skalního vrchu. Obě holky byly přihlášené do mezitřídy, ve které se sešlo celkem 7 fen. Zkušenější Efife si vyběhala V2, res.CAC a Ejsí na své první výstavě V3. Gratulujeme všem majitelům našich holek.

2. - 3. 4. 2016 Zúčastnili jsme se s klukama MVP v Nitře za účelem splnění SK šampiona. Přihlášeni byli Arpad do třídy otevřené a Goofy do třídy šampionů. V sobotu posuzoval Tino Pehar a Arpad si vyběhal V1, CAC a Goofy V2, res.CAC a res.CACIB. Druhý den posuzoval rozhodčí z Portugalska Luis Manuel Calado. Arpad získal V1, CAC a res. CACIB a Goofy V1, CAC, CACIB a BOS.

Touto výstavou splnili oba naši kluci ŠAMPIONA SLOVENSKA. Pár fotek z této výstavy zde.

V neděli se také konala MVP v Chemnitzu (D), na kterou byl přihlášen Etienův syn Amore, který si vyběhal V3 od rozhodčí Reginy Blessing. Gratulujeme jeho majitelům a děkujeme za prezentaci dětí i v Německu.

Goofy Gold od Dennynky Arpad Gold Vorašif

Amore Gold Vorašif

27. 3. 2016 V sobotu se konala ve Slavkově u Brna Krajská výstava psů, které se zúčastnila dcera našeho Etiena - Loeva Zlatá Dominance. Posuzoval rozhodčí Tibor Havelka (SK) a Leinka si vyběhala krásný posudek a ocenění V1,Vítěz třídy a Krajského vítěze.

25. 3. 2016 Chovatelská stanice SEE THE LIGHTS očekává v polovině dubna štěňátka po našem Arpadovi.

6. 3. 2016 Slavíme obrovský úspěch. Dnes jsme se zúčastnili s naším Goofym MVP Zielona Góra v Polsku. Goofy byl přihlášen do třídy otevřené, kde měl další 4 konkurenty nejenom z PL, ale také z Německa. Goofy si i přesto vyběhal V1, CWC a k tomu ještě CACIB. Goofy tak dneškem ukončil nejenom ŠAMPIONA POLSKA, ale také MEZINÁRODNÍHO ŠAMPIONA KRÁSY ze zemí ČR, SK a PL.

Fotky z výstavy zde.

4. 3. 2016 Dnes jsme vyrazili s klukama na RTG kyčlí do Hradce Králové k MVDr. Ekrovi. Arpadovi byl proveden RTG již na podzim a Etien s Goofym byli dnes. Máme velkou radost, protože všichni naši kluci mají kyčle v pořádku tzn HD A/A.

Zároveň jsme doplnili nová fota Arpadových děcek z vrhu E ze Skalního vrchu.

6. - 7. 2. 2016 Zúčastnili jsme se DUOCACIBU v Brně. V sobotu se předvedla dcera našeho Arpada (Efiffe Ze Skalního vrchu), která si v mezitřídě v konkurenci 7 fen vyběhala V2, res.CAC a zároveň se i zúčastnila bonitace, kde byla doporučena do chovu. V neděli posuzoval rozhodčí z Maďarska Sandor Szabo a Etien si ve třídě otevřené vyběhal V3 a Goofy ve třídě šampionů krásné místo V2, res.CAC hned za Evropským vítězem. Fotky z výstavy zde.

Nové fotky Efiffe přidány do jejího alba zde.

Efife Ze Skalního vrchu Etien

9. 1. 2016 Zúčastnili jsme se první výstavy v tomto roce a to NVP v Brně. Naše účast byla velmi hojná a musím říct, že i úspěšná. Náš Goofy si ve třídě vítězů vybojoval V1, CAC a chybí nám tak poslední CAC na Grandšampiona ČR. Celkem se výstavy zúčastnilo šest dětí našeho Etiena a táta na ně může být právem hrdý.

Arin Anything more (tř.mladých) - V2

Bard Gold Vorašif (tř.otevřená) - V2, res.CAC

Arya Anything more (tř.mladých) - VD2

Bonnie Gold Vorašif (mezitřída) - V2, res.CAC

Baisha Gold Vorašif (tř.otevřená) - V1, CAC

Loeva Zlatá Dominance (tř.otevřená) - V2, res.CAC

Fotky z této výstavy a nová fota potomků můžete shlédnout zde.

zleva: Bard, Baisha, Arya, Zorka, Loeva a Arin

Přejeme všem našim známým a kamarádům krásné prožití vánočních svátků a šťastné vkročení do roku 2016. Budeme se těšit na další setkání a začátek výstavní sezony v lednu v Brně.

5. 12. 2015 Výstavní sezonu jsme zakončili na NDS Swiebodzice (PL). Posuzoval rozhodčí ze Švédska Svante Frisk, ze kterého jsme měli tak trochu obavy. Naše obavy se potvrdily, když jsme přijeli na výstaviště a psům jiných plemen sázel celkem dost VD. Poprvé se v zahraničí ukázal Bard Gold Vorašif, který se v mezitřídě krásně předvedl a rozhodčí mu zadal výbornou a CWC. V šampionech si náš Goofy vyběhal výbornou, CWC a Nejlepszyho Dorostleho Psa. V mezitřídě ve fenách reprezentovala Baisha Gold Vorašif, která si přijela pro výbornou, CWC, Nejlepszy Dorostlou Suku a BOB.

Fotky z výstavy zde.

28. - 29. 11. 2015 Náš Goofy jel podruhé reprezentovat na Slovensko a to na Winner show - CACIB Nitra. Oba dny byl přihlášený do třídy otevřené. V sobotu posuzoval rozhodčí ze Švýcarska Laurent Pichard a Goofymu zadal V1, CAC a res.CACIB. V neděli posuzovala Beata Petkevich a Goofy si vyběhal V2.

7. - 8. 11. 2015 Jako každý rok jsme se zúčastnili podzimní Klubové výstavy kolií v Mladé Boleslavi. A jako každý rok jsme vzali všechny tři naše kluky. Posuzovali chovatelé kolií, rozhodčí z Francie. Jelikož byli přihlášení i zahraniční vystavovatelé, těšili jsme se, že bude na co koukat a doufali jsme, že odjedeme alespoň se známkou výborná. Výstavy se také zúčastnilo celkem 7 potomků našeho Etiena. V sobotu posuzoval rozhodčí Dupont Didier a naši kluci si vyběhali známku výborná (Goofy V4, Etien V4 a Arpad V3). Holky Baisha a Zorka měly obě výbornou bez pořadí. Bardovi bylo zadáno VD a rozhodčí by mu přál větší stop, což ale nebránilo tomu, aby se ten den Bard stal chovným psem. Arin poprvé na výstavě si zaběhl pro VN1 a jeho segra Arya měl Nadějnou 2.

Druhý den se místo Barda výstavy účastnil Amorek a Arin bohužel již nedorazil. Neděle byla poněkud přísnější a rozhodčí M.Mocqué zadal klukům Goofymu a Etienovi známku VD, ale s krásným posudkem. Arpad ve třídě vítězů opět V3 a hned za ním Amorek s V4. Holky Baisha a Zorka opět výbornou a Zorka i s pořadím V3. Arya v dorostu tentokrát nadějná 3.

Oba dny se také Baisha a Arpad zúčastnili soutěže o Nejlepší pár psů, kde oba dny skončili na 3.místě. S pomocí našich potomků se Etien mohl zúčastnit soutěže o Nejlepšího plemeníka, kde v sobotu vyhrál první místo a v neděli místo druhé. Děkujeme tímto všem majitelům našich potomků, že vydrželi až do konce. A věřím, že jsme si užili společně krásný víkend a v neděli i nádherné počasí.

Fotky z celého víkendu zde.

(zleva: Arpad, táta Etien, Baisha, Arya, Zorka a Amore)

Bard Gold Vorašif Goofy Gold Od Dennynky Arin Anything more

6. 11. 2015 Tak konečně se už oficiálně můžeme chlubit diplomem Mezinárodního šampiona krásy, který dorazil domů našemu Arpadovi.

31. 10. - 1. 11. 2015 se konala MVP v Praze, které se zúčastnila dcera Etiena. Bonnie Gold Vorašif si v sobotu z mezitřídy od paní rozhodčí Mgr. D. Fialové odnesla V1, CAC a res.CACIB. V neděli posuzoval předseda klubu kolií MVDr. V. Fiala a zadal Zorce V1, CAC a CACIB. Výstavy se také zúčastnil zatím jen jako divák Etienův syn Arin Anything more, aby natrénoval na příští týden na jeho první výstavu. Myslím, že napoprvé se choval ukázkově i když se mu zezačátku do haly moc nechtělo. Je to pohodář a taky se dá za pamlsky pěkně uplatit. Ostatně jako všechny děti po Etienovi =)

Fotky z nedělní výstavy zde.

24. - 25. 10. 2015 Zúčastnili jsme se s našima klukama výstavního víkendu v Bratislavě. Za sobotní změnu rozhodčího jsme nebyli příliš nadšeni, ale i přesto jsme byli celkem úspěšní. Goofy po oba dny ve třídě otevřené a Arpad ve třídě šampionů v obrovské konkurenci špičkových psů. V sobotu od pana rozhodčího Petera Harsanyi(HU) dostal Goofy V1, CAC a Arpad V3. V neděli posuzovala rozhodčí B.Kremser(SLO) od které si Goofy odnesl také V1, CAC a Arpad V4. Tímto náš Goofy započal šampionát Slovenska.

Fotečky z obou dní v Blavě zde.

Zároveň jsme dostali zprávu, že Etíkova dcera Baisha se zúčastnila dogtrekingového závodu (Po stopách knížete Auersperga) 20km a ze 74 závodníků se zúčastnili na 5.místě. Jsme rádi, že naše potomky vidíme i v jiných aktivitách a moc gratulujeme.

10. 10. 2015 Potomci z vrhů Vorašif si drží pomyslnou štafetu v BOBech a jinak tomu nebylo ani na MVP v Českých Budějovicích, kde se po prázdninové pauze objevil ve třídě šampionů Amore Gold Vorašif. V konkurenci čtyř šampionů získal V1,CAC,CACIB a BOB. Zorka bojovala za feny z Vorašif a získala v mezitřídě V1, CAC, CACIB a BOS. Máme ohromnou radost z děcek a gratulujeme jejich majitelům.

Zorka Amorek

3. 10. 2015 Arpad se segrou Zorkou se zúčastnili krajské výstavy v Litoměřících, kde kolie poprvé posuzoval rozhodčí L.Kukla. Arpad ve třídě vítězů dostal V1, Vítěz třídy, Krajský vítěz a užší výběr v závěrečných soutěžích. Zorka si v mezitřídě vyběhala V1, Vítěze třídy a svého prvního Krajského vítěze. Děkuji majitelce Zorinky za její půjčení na výstavu. Na výstavě jsme také potkali nové kolií přátele, kteří měli jednu zlatou fenku z CHS Královský dar a bluemerle fenku z CHS Yaless Blue. Pár jejich fotek máme také ve fotogalerii.

Fotky z výstavy zde.

26. 9. 2015 Po dvou letech jsme opět zavítali do Polské Wroclawi na mezinárodní výstavu psů a opět na rozhodčího Claus-Peter Fricke (D). Tentokrát byla konkurence větší než posledně. Do Wroclawi vyrazil poprvé náš Goofy, který ve třídě šampionů vyběhal Výborný 2 (res.CAC se v PL bohužel nezadává). Ve třídě otevřené bojoval náš Arpad, který se panu rozhodčímu líbí a zadal mu ve třídě otevřené CWC,CACIB a BOB. V zahraničí se také ukázala poprvé Arpadova sestra z opakovaného spojení Baisha a získala své první CWC.

Zkusili jsme se zúčastnit i velmi oblíbené soutěže v kostýmech ve Wroclawi, kterou je Nejlepší pár ,,Žena a pes´´ a k našemu překvapení jsme byli vybráni na úžasné 4.místo. Původně jsem se této soutěže chtěla zúčastnit s Goofym, ale jelikož jsem pár minut před touto soutěží vyšla z kruhu s Arpadem po boji o BOBa, tak šel Arpad. Fotky z výstavy zde.

Arpad Goofy

Baisha competition ,,Kobieta i Pies´´

19. 9. 2015 Zúčastnili jsme se NVP v Brně pouze s naším Arpadem a o to větší bylo naše překvapení z vítězství. Posuzoval rozhodčí Tibor Havelka. Arpad ve třídě otevřené získal V1,CAC, Národního vítěze a BOB. Poté jsme čekali na závěrečné soutěže, kdy celou FCI 1 posuzoval rozhodčí M.Václavík a Arpad od něj získal i 4.BIG.

Výstavy se také zúčastnila ve třídě otevřené Etienova dcera Loeva Zlatá Dominance, která získala V1 a svůj první CAC.

Jako podpora a pro nás překvapení se na výstavě objevila také další dcera Etiena a to Arwen Anything more. Je to moc pěkná holka a jsme rádi, že má tak milující páníčky.

Fotky z výstavy zde a nové fotky Loevy přidány do jejího alba.

Holčička Arwen má své album tady, kam budou i přidány fotky z výstavy.

foto: Katty Kollárová (www.KATTTY.com) foto: Nikola Běhalová (www.nikitartphoto.wix.com)

13. 9. 2015 jsem se byla podívat za synáčkem Etiena z posledního vrhu jménem Arin Anything more. Bydlí nedaleko nás a je to už velký šikula. Nejenom, že je bezvadně socializovaný, ale taky výstavní postoj zvládá bravůrně. Těšíme se až ho brzy uvidíme ve výstavních kruzích. Jsme hlavně moc rádi, že má tak prima rodinu, kterou mu chovatelka vybrala.

Ostatní fotky Arina naleznete zde.

12. 9. 2015 Vyrazili jsme v početné partě poprvé na krajskou výstavu do Liberce. Opět ve složení Etíkových dětí. Celou FCI 1 posuzoval rozhodčí M.Krinke. První vyrazil do kruhu Bard. Ve třídě otevřené se myslím moc pěkně předvedl a získal si v konkurenci V1 a Vítěze třídy. Po Bardoj nastupoval do třídy vítězů výstavami ostřílený Arpad, který získal V1,Vítěze třídy a Krajského vítěze. Poprvé v dorostu se ukázala malá Arynka a vyběhala si VN1 a v záverečných soutěžích užší výběr o BIS dorost. V mezitřídě se předvedla Baisha, které bylo zadáno V1,Vítěz třídy a Krajský vítěz. V závěrečných soutěžích nás mile překvapila a byla vybrána jako Vítězka FCI 1 skupiny. V záverečných soutěžích jako chovatelská skupina jsme tentokrát vybráni nebyli. V nejlepším páru jsme postoupili pouze do užšího výběru.

Tento den se také konala klubová výstava v Chropyni, které se zúčastnily 2 Etíkovy dcery. Bonnie nezklamala a získala V1,CAC, Vítěz Chropyně a BOB. Loeva si musí ještě více zvykat na výstavní dění a tentokrát získala VD.

Fotky z výstavy v Liberci i holek z Chropyně zde.

29. 8. 2015 Etíkovy dcery slaví úspěch z mezinárodní výstavy v Mladé Boleslavi. Naše parta byla ve složení Goofy, Etien a jeho dcery Bonnie a Baisha. Všechny jsme rozdělili různě po třídách, aby si navzájem nekonkurovali. Posuzovala rozhodčí z Polska Malgorzata Halas. První nastoupil náš Etien do třídy otevřené, kde mu byl zadán CAC a později i res.CACIB. Rozhodčí se moc líbil, ale byla nám vytknuta nevýstavní kondice srsti. Ve třídě šampionů Goofy si to pokazil ouškama a vyběhal si V2,res.CAC. No a konečně holky...Zorinka (Bonnie) si poprvé v mezitřídě zaběhla pro V1,CAC a res.CACIB a předváděla se jako neskutečný profík. Angie (Baisha) dostala ve třídě otevřené V1,CAC, CACIB, BOB a zároveň i kvalifikaci na Cruft´s 2016. Děkuji majitelům Angie za důvěru a bylo mi potěšením si s Angie zaběhnout pro CACIB a BOB.

Fotky z kruhu zde.

(zleva: Zorka, Etien a Angie)

22. 8. 2015 Tentokrát jsme se vypravili do daleké Ostravy na Speciální výstavu kolií. Celá naše výprava jela ve složení třech potomků našeho Etiena. Nejstarší byl náš Arpad, který ve třídě vítězů získal V1, CAC, Vítěz Speciální výstavy a BOS. Ze stejného spojení jako Arpad pochází Baisha, která byla další účastnicí zájezdu. Pár dní před výstavou jsme zjistili, že jsme Baishu omylem přihlásili do třídy otevřené místo do mezitřídy. Avšak Baisha si poradila i s mnohem staršími fenkami a získala svůj první CAC. Baisha si také prošla bonitací a nyní je z ní chovná fena. Nejmladší účastnicí zájezdu byla Arynka (dcera Etíka z posledního krytí). Arynka svojí první výstavu prožívala jako naprostá salámistka a všechno dění okolo zvládala s přehledem. Ve třídě štěňátek si vyběhala VN1 a k tomu ještě BIS PUPPY.

Fotky z kruhu zde.

16. 8. 2015 Užíváme léto s výstavní pauzou a jsme rádi, že v těchto vedrech můžeme jít radši s klukama k vodě. Také jsem se byla podívat na dceru naše Arpada - Enny Ze Skalního vrchu a je to moc milá kontaktní fena. I když je zrovna v línání, tak má stále pořádný kožich po tátovi.

Ostatní fotky zde.

(Goofy Gold od Dennynky) (Enny Ze Skalního vrchu)

18. 7. 2015 V tento velmi horký den jsme se zúčastnili NVP v Mladé Boleslavi. Ač bylo takové šílené teplo zvládli jsme to skvěle. Výstavy se zúčastnil náš Arpad a ve třídě otevřené získal V1, CAC a Národního vítěze. Jeho táta Etien ve třídě vítězů získal V3, kdy mu rozhodčí vytknul pouze, že je kratší v těle, ovšem pochválil nám cituji dost pěknou hlavu. Naposledy ve třídě mladých jsme viděli také Zorku a Baishu. Obě holky v početné třídě získaly výbornou. Zorka V2 a Baisha V4. Na výstavě také byla nejmladší dcera našeho Etíka Arya. Byla to tam zatím jen okouknout, aby to na příští výstavě zvládla na výbornou. Arya je velmi zvídavá holčička a ničeho se nebojí. Máme z ní jenom radost.

Ostatní fotky z výstavy zde.

(zleva: Arpad a Etien) (Arya Anything more)

27. 6. 2015 Náš Etien se opět pyšní výsledky svých potomků na Intercanisu v Brně. Z jeho nejstarších potomků se výstavy účastnil i náš Arpad, který si ve třídě otevřené vybojoval V1, CAC, CACIB a BOS a dokončil tímto další svůj šampionát a to ŠAMPIONA ČMKU. Ve třídě mladých se vystavovaly dvě dcery Etiena. Bonnie Gold Vorašif se předvedla opět jako profík a získala ocenění V1, CAJC a BOJ. V závěsu se na třetím místě s výbornou 3 a krásným posudkem umístila Loeva Zlatá Dominance. Ve třídě mladých bylo celkem 8 fen a tak se těšíme krásným umístěním. Goofy ve třídě šampionů získal V3 a byl nám pozdvihnut v posudku jeho energický pohyb. Mockrát děkujeme za krásná ocenění rozhodčí A.Kochan (PL).

Fotky z výstavy ke shlédnutí zde a nové fotky Loevy přidány zde.

(Arpad Gold Vorašif) (Goofy Gold od Dennynky)

(feny tř.mladých: 1.místo Bonnie Gold Vorašif, 3.místo Loeva Zlatá Dominance)

21. 6. 2015 Konala se NVP v Klatovech, které se zúčastnili 2 děti našeho Etiena a reprezentovali skvěle. Amorek poprvé ve třídě šampionů získal od rakouské rozhodčí Brigitte Bregenzer V1, CAC. Bonnie ještě stále ve třídě mladých si zaběhla pro V1, CAJC, BOJ a BOB. Máme ohromnou radost, že i Zorka po dvou letech zopakovala stejný úspěch jako měl brácha Amorek z předchozího vrhu v Klatovech.

(Bonnie Gold Vorašif) (Amore Gold Vorašif)

8. 6. 2015 Krásné letní počasí si zaslouží nějaké nové fotky, které jsme s našima klukama nafotili.

30. 5. 2015 Předposlední víkend v květnu se holky našeho Etiena z chs Vorašif zúčastnily MVP v Litoměřicích, kde posuzovala Judit Korózs-Papp (HU). Obě si konkurovaly ve třídě mladých. Bonnie si vyběhala výbornou 2 a Baisha výbornou 3 z celkem pěti fen.

O týden později na klubové výstavě v Humpolci reprezentovala z našich dětí pouze Bonnie (Zorka). Posuzoval rozhodčí Ing. M.Kotuláš (chs Fatranský sen). Zorinka si z celkového počtu 14 fen vybojovala V1, CAJC a splnila tak podmínky pro udělení ČESKÉHO JUNIORŠAMPIONA. Máme ohromnou radost!

Děkujeme naší kamarádce Lucce Duškové za krásné fotečky Zorinky z kruhu i mimo něj.

(Bonnie Gold Vorašif) (Baisha Gold Vorašif)

16. 5. 2015 Jako každý rok se účastníme krajské výstavy v Hradci Králové. Jednak ji máme za rohem a jednak je tam krásné prostředí. A letos nám vyšlo i krásné počasí, takže jsme si den parádně užili. Přihlášeni byli všichni naši kluci a celkem ještě 5 potomků po našich klucích. První nastoupil Bard Gold Vorašif, který ve třídě mladých vyběhal V1 a Vítěze třídy. Ve třídě otevřené nastoupil náš Arpad, který dostal V2. Ve třídě vítězů náš Goofy měl V1, Vítěze třídy a Etien ve třídě čestné V1, Vítěz třídy a také se zúčastnil závěrečné přehlídky čestných jedinců. Nejvíc obsazená byla třída mladých feny, kde jich bylo celkem 5. Z toho Etík měl v této třídě 3 dcery (Baisha, Liara a Lilith) a Arpad jednu dceru (Efiffe). Na prvním místě s V1 a Vítězkou třídy skončila Efiffe Ze Skalního vrchu. Druhá výborná byla Liara Zlatá Dominance, třetí výborná Baisha Gold Vorašif, která si to tentokrát pokazila svým chováním v kruhu. Lilith bylo zadáno VD, protože ještě musí trénovat běhání.

Odpoledne jsme se opět zúčastnili závěrečných soutěží o nejlepší pár a nejlepší chovatelskou skupinu. V páru nastoupilo celkem 16 párů a kolie reprezentovala Baisha a Arpad, kteří se znovu dostaly do užšího výběru. V chovatelských skupinách nastoupilo celkem 5 skupin a my jsme skončili na krásném 2. místě jako nejlepší chovatelská skupina.

Fotky z výstavy zde a fotky holek Efiffe a Lilith.

(zleva: Bard,Baisha a Arpad)

9. 5. 2015 A jako další květnová výstava byla hned druhý den klubová výstava v Chropyni. Kam byl přihlášen Arpad a Goofy a dále holky po našich klucích...Zorka a Loeva po Etíkovi a Effife po Arpadovi. Posuzoval rozhodčí Tibor Havelka ze Slovenska. Goofy ve třídě vítězů VD3 za vysoko nesený ocásek, na které byl pan rozhodčí velice přísný. Arpad ve třídě otevřené V1,CAC a Klubový vítěz. A všechny tři holky společně ve velice obsazené třídě mladých si vedly skvěle. Loeva výborná bez pořadí, která musí ještě dopilovat ring drezuru. Effife výborná 3 a Zorka V1, CAJC, BOJ a v závěrečkách ještě JBIS. Jsme moc rádi, že jsme se setkali se všemi kamarády a těšíme se zase brzy naviděnou.

Fotky z výstavy naleznete zde a fotky Loevy přidány do jejího alba.

8. 5. 2015 Na sváteční pátek jsme vyrazili jako každoročně na Pojizerskou výstavu do Mladé Boleslavi. Přihlášen byl Arpad a jeho sestra Baisha Gold Vorašif. Arpad ve třídě vítězů získal V1,Vítěz třídy, Krajský vítěz a Vítěz Mladé Boleslavi. Baisha ve třídě mladých V1, Vítěz třídy mladých. Posuzoval rozhodčí Milan Krinke. Oba dva byli také přihlášeni do soutěže nejlepší pár psů, kde se v konkurenci 14 párů dostali do první pětky, ale protože už byla Baisha unavená z celého dne, rozhodla se, že si dá v závěrečném kruhu voraz.

4. 5. 2015 Aktualizovali jsme fotky potomků po našich klukách a zároveň jsme u některých dopsali jména majitelů. Bohužel nemám aktuální fotky všech našich potomků, proto prosím majitele. Pokud sledujete naše stránky, byli bychom rádi za nové fotky našich dětí.

Další novinkou na našich stránkách je, že fotky v novinkách si můžete rozkliknout pro přiblížení.

2. 5. 2015 Květen jsem zahájili výstavou mezinárodní v Praze. Tentokrát byl přihlášený pouze náš Arpad, který ve třídě šampionů vybojoval i přes můj handicap bolavých zad V1, CAC, CACIB a BOS. Takže nám chybí ještě poslední titul k získání šampiona ČMKU. Výstavy se také zúčastnili další 3 děti našeho Etiena. Bard za veselý ocásek VD, Amorek nechtěl ukazovat ouška takže V2 a Zorka z šesti fen vybojovala krásné V2.

Bohužel vzhledem k mé indispozici nemám žádné fotky z této výstavy. Takže děkuji PES JÍRA za naše zveřejněné fotky.

25. 4. 2015 Na mezinárodní výstavu v Českých Budějovicích byl přihlášen náš Arpad. Bohužel jsem se výstavy nakonec nemohla zúčastnit. Naštěstí máme skvělé přátele, kteří ho na místo konání dovezli a vystavili. Takže Arpad ve třídě šampionů získal V2, res.CAC a res.CACIB. A navíc se ještě se svojí handlerkou dostal do semifinále juniorhandlingu.

Další přihlášení byli syn Etíka Amore Gold Vorašif a dcera Bonnie Gold Vorašif. Amorek získal svůj poslední CAC, který potřeboval k přiznání titulu ČESKÝ ŠAMPION KRÁSY, takže moc gratuluji jeho majitelům. A Bonnie dnes s krásným posudkem V3. Máme z dětiček obrovskou radost.

18. 4. 2015 Zúčastnili jsme se poprvé krajské výstavy v Dětřichově. Přihlášeni byli i potomci Etiena. Baisha a Bard poprvé do třídy mladých. Posuzoval rozhodčí M.Václavík a i přes krásné posudky všem psům zadal VD za veselé ocásky. Jen Baisha měla V1, Vítěze třídy mladých a Vítěze Dětřichova. Vzhledem k tomu, že jsme byli přihlášení i do závěrečných soutěží, zůstali jsme do odpoledne i přes velkou zimu a sněhové přeháňky, které se sem tam přehnaly. V soutěži nejhezčí pár psů nastoupilo celkem 21 párů. Už předem nám bylo jasné, že nemáme šanci. O to větší překvapení bylo, když vyslovili na prvním místě kolie dlouhosrsté. Nejhezčí pár psů reprezentovala Baisha s bráchou Arpadem z prvního vrhu. Do soutěže nejlepší chovatelská skupina jsme nastoupili ve složení Arpad, Baisha a Bard. Naše skotské outfity zřejmě napomohly k tomu, že jsme vyhráli 1. místo nejlepší chovatelská skupina. Jsme moc rádi, že jsme mohli takto výborně reprezentovat naše krásné plemeno skotské ovčáky dlouhosrsté.

Fotky z výstavy a fotky Barda a Baishy zde.

17. 4. 2015 Byla jsem se podívat na děti našeho Etiena v chovatelské stanici ANYTHING MORE.Takže zde představuji celý vrh A a musím říct, že z nich mám opravdu velikou radost. Ostatní fotky naleznete v jejich fotogalerii.

11. 4. 2015 Výstava v Ostravě pro nás původně vůbec nebyla v plánu. Posuzovala p.Fialová, ale jelikož byla přihlášena dcera našeho Etiena poprvé do třídy mladých, tak jsem nahlásila i Goofyho. První šel na řadu Goofy a ve třídě vítězů dostal V2, res.CAC.

Dcera Etíka Bonnie alias Zorka se předvedla poprvé ve třídě mladých jako úplný profík a vyběhala si svůj první CAJC a k tomu ještě BOJ (best of junior) stejně jako tehdy táta Etien, když byl poprvé v mladých. Fotky z kruhu kolií i mimo něj naleznete zde.

28. -29. 3. 2015 se náš Goofy podruhé dostal na zahraniční výstavu. Poprvé byl v Polsku, kde získal BOB a tentokrát zavítal do Srbska. V sobotu se konala výstava mezinárodní, ze které si vě třídě šampionů přivezl V2, res. CAC a res.CACIB. V neděli byla národní výstava, kde si vyběhal CAC a další svůj zahraniční BOB. Goofy přijel velmi unavený a plný zážitků, které nám vypráví dodnes. Děkuji za celovíkendovou péči o Goofyho našim kamarádům a hlavně jeho handlerce Kláře Babové.

17. 3. 2015 oslavil náš Etien své 5. narozeniny. A přejeme mu stále jeho veselou povahu a hlavně hodně zdraví jako doposud. Při prvních jarních paprscích jsme s klukama vyrazili na procházku do Hradce Králové, kde jsme nafotili i několik nových fotek našich kluků.

9. 3. 2015 V sobotu 7. 3. 2015 se našemu Etíkovi a Chelsea (Dolce Vita New Marton) v chovatelské stanici ANYTHING MORE narodila štěňátka. Celkem se taťka může chlubit 4 holkama a 3 klukama. Jsou to pěkní cvalíci, takže se krytí v lednové sněhové vánici vyplatilo a věříme, že najdou ty nej páníčky. Některá štěňátka jsou již rezervovaná, ale některá stále čekají na ty nejlepší páníčky. V případě zájmu můžete kontaktovat mě nebo moc příjemnou majitelku CHS Věru Hottmarovou. Etien dostal ke svým blížícím se pátým narozeninám ten nejkrásnější dárek. Další fotky všech miminek naleznete vždy ve fotogalerii zde.

7. 3. 2015 V sobotu jsme si byli v Praze na členské schůzi KCHCS převzít cenu za 1. místo dospělého psa roku 2014, kterým je náš Arpad. Goofy se umístil na 6. místě a Etien, který se výstav v roce 2014 moc neúčastnil byl na 11. místě. Máme z kluků velkou radost.

7.-8. 2. 2015 Další výstavní víkend za námi a skončil nad naše očekávání. V sobotu posuzoval rozhodčí P.Król (PL), od kterého dostal Arpad ve třídě otevřené V1, CAC a Goofy ve třídě šampionů V1,CAC, CACIB, BOB a další jeho již třetí nominace na Cruft´s 2016. Jelikož jsme opravdu nečekali, že naši kluci půjdou o CACIB, neměla jsem další handling. Děkuji tímto p.Tott Reinhard za skvělé profi předvedení Goofyho. (Vielen dank für handling mit Goofy Tott Reinhard)

V neděli posuzoval rozhodčí M. Krinke (původně měl posuzovat S.Szabo(HU)) a Arpad ve třídě otevřené získal V1, CAC, res.CACIB a Goofy ve třídě šampionů V2, res.CAC. Děkuji za handling Goofyho Ivě Všetečkové.

V neděli byla kluky podpořit Etíkova dcera Loeva Zlatá Dominance, která dění v hale zvládala s přehledem a roste z ní nádherná fena. Na její fotky se můžete podívat zde.

Cestu zpět nám komplikoval sníh, ale klukům při venčení udělal velkou radost.

Fotky z kruhu bohužel nemáme, převážně jen fotky Goofyho.

4. 2. 2015 Byla potvrzena březost a náš Etien bude opět tatínkem. Maminkou se poprvé stane krásná fenka jménem Dolce Vita New Marton, jejíž matka je fena importovaná z Itálie. Moc se těšíme na další potomky Etiena a na první muchlovačku s nimi. Více informací o mamince a chovatelské stanici, ve které se štěňátka narodí zde.

3. 2. 2015 Tentokrát něco bez kluků. Vyrazila jsem si na návštěvu za Etíkovým synem Benjim do nedalekých Pardubic a při té příležitosti jsem nafotila pár fotek. Také nám přišly nové fotečky jeho sestřičky Bonnie alias Zorky, která působí v chovatelské stanici AFRICAN GOLD.

fotogalerie Zorky fotogalerie Benjiho

8. 1. 2015 Děkujeme za zaslané fotečky dětiček našeho Etiena. Jsme moc rádi, že můžeme být s majiteli v kontaktu. A pokud koukáte na naše stránky i ostatní majitelé od kterých fotky nemáme, tak budeme za každou fotku moc rádi.

Některým potomkům jsme i založili vlastní fotoalba, která najdete vždy u daného otce v sekci potomstvo.

3. 1. 2015 jsme zahájili výstavní sezonu v Brně na Hanácké výstavě psů. Opět nás nepotěšila změna rozhodčího na p.Beradze Iuzu. Arpad ve třídě otevřené V1 avšak bohužel bez titulu a Goofy ve třídě vítězů také V1 bez titulu. Oba kluci měli posudek jak přes kopírák a bylo nám vytknuto hlavně těžší typ psa.

Fotky z výstavy zde.

24. 12. 2014 Náš Goofy oslavil na Štědrý den své třetí narozeniny.

Všem našim kamarádům a příznivcům přejeme krásné pohodové Vánoce a perfektní start do nového roku 2015.

6. 12. 2014 Ukončení výstavní sezony za tento rok jsme zvládli na jedničku. Kluci vyrazili opět za hranice a to do Polska do Swiebodzic. Etien byl v PL již poněkolikáté a Goofy poprvé. Goofy se předvedl ve třídě otevřené a Etien ve třídě šampionů. Posuzoval rozhodčí Sandor Szabó z Maďarska. Etienovi zadal Dosk.1,CWC a pochválil nám zejména jeho překrásnou hlavu. Goofy zabodoval a odvezl si Dosk.1, CWC, Nejlepší pes a BOB. V závěrečkách se dostal do užšího výběru, ale pak se mu ve finálním běhu do kola nechtělo absolutně vůbec běhat. Nejlepší na tom je, že jsem měla nahlášeného pouze Etiena a Goofyho jsem dohlašovala opravdu poslední den uzávěrky hodinu před půlnocí.

Pár fotek z výstavy zde.

22 .- 23. 11. 2014 Další výstavní víkend je za námi. Tentokrát jsme se zúčastnili Klubové a Speciální výstavy v Mladé Boleslavi a to v celém našem složení tzn.Goofy, Arpad i Etien a k tomu ještě děti našeho Etiena (Amore, Abiba, Benji, Baisha a Bard). Obě výstavy posuzovali specialisti z Německa a to Heidi Müller-Heinz a Rolf Blessing.

Benji Gold Vorašif (dorost) - VN1, VN2 Bard Gold Vorašif (dorost) - VN4 Baisha Gold Vorašif (dorost) - VN2, VN4 Abiba Gold Vorašif - V1, CAC Amore Gold Vorašif (tř.otevřená) - V3 (před ním 2 šampioni) Goofy Gold od Dennynky (tř.otevřená) - V2, res.CAC, V3 Arpad Gold Vorašif (tř.vítězů) - V1, CAC, Nejlepší pes, BOS, V2, res.CAC Etien Gold od Dennynky (tř.čestná) - 2x V1, BIS čestná 1. a 2.místo, NEJLEPŠÍ PLEMENÍK

Abiba také prošla bonitací a stala se z ní chovná fena. V záverečných soutěžích jsme se v sobotu zúčastnili soutěže o nejlepšího plemeníka společně s jeho 6 potomky. Tímto bych chtěla ještě poděkovat všem majitelům,kteří mi i přesto, že byla zima vydrželi až do konání této soutěže a také za velkou pomoc s našimi psy během konání celé výstavy. Děkuji tedy rodině Munzarovým, Gajdošovým, Kroovým a Bouzovým. A velké dík patří i naší chovatelce Monice Setichovské za úpravu kluků a Katce Štaiglové za hlídání.

Ch. Arpad Gold Vorašif se zároveň stal Českým GRANDŠAMPIONEM stejně jako je jeho otec Etien.

Fotky z výstavy z kruhu pouze ze včera a pouze fenky zde.

12. 11. 2014 Nafotili jsme jako každý rok, pár podzimních fotek našich kluků. Na které se můžete podívat zde.

1. - 2. 11. 2014 Opět další výstavní víkend za námi. Tentokrát MVP v Praze. V sobotu posuzoval rozhodčí M.Krinke a zúčastnil se náš Goofy a děti Etiena (Amore, Bard a Bonnie). A jak všichni dopadli? Bonnie v dorostu VN1, Bard v dorostu VN2, Goofy ve třídě šampionů V3 a Amore ve třídě otevřené VD.

V neděli posuzoval rozhodčí V.Piskay a zúčastnil se Etien, Arpad a Amore. Pan rozhodčí byl tentokrát dost přísný a ve třídě otevřené nezadával tituly, takže Amore V2, Etien VD4 a Arpad ve třídě šampionů V3.

Fotky z MVP Praha a lysinkatých dětí zde.

25. 10. 2014 Zúčastnili jsme se s Goofym Speciální výstavy v Olomouci, kde posuzovala přísná rozhodčí Dina Korna. Prostředí výstavy se nám vůbec nelíbilo a navíc jsme vystavovali na navoskované dlažbě, se kterou měla většina pejsků problémy. Goofy si to pokazil svým předvedením a pohybem, takže mu rozhodčí zadala jeho úplně první VD. Na výstavě se také ukázali děti našeho Etiena.Takže dorost psi Benji VN1 a dorost feny Baisha VN1. Oba dva měli moc krásný posudek, ale musí ještě hodně trénovat.

Fotky z výstavy zde.

11. 10. 2014 Tentokrát jsme dali Arpadovi prázdniny a vytáhli jsme po delší pauze Goofyho. A jako každý rok jsme zavítali na krajskou výstavu do Litoměřic, kde to máme moc rádi. Posuzovala paní rozhodčí L.Ubrová, která mu zadala ve třídě vítězů V1, Vítěze třídy a Krajského vítěze a pochválila nám krásnou, bohatou a udržovanou srst.

Pár fotek z kruhu zde.

4. - 5. 10. 2014 jsme se zúčastnili výstavního víkendu poprvé na Slovensku a poprvé v Bratislavě. Byl hlášený náš Arpad do třídy šampionů. V neděli posuzoval rozhodčí A.Müürisep (EST), který mu zadal V1,CAC,CACIB a BOB a v neděli jsme schytali opět změnu rozhodčího a místo p.Javorčíka posuzoval M.Krinke od kterého máme V1,CAC,CACIB a zároveň tak kvalifikaci na Cruft´s 2015 do Birminghamu. Je to již druhá letošní kvalifikace u našich psů. První získal náš Goofy na jaře v Praze.

Arpad tímto víkendem splnil podmínky pro udělení titulu mezinárodního šampiona krásy a je tak oprávněn používat zkratku C.I.B.

Kvalita fotek z haly je špatná, ale pár foto zde.

27. 9. 2014 Zúčastnili jsme se další podzimní výstavní šňůry a to tentokrát na NVP v Brně. Naše zlaté trio opět reprezentoval Arpad, který ve třídě vítězů opět V2, res.CAC s moc krásným posudkem.

Fotky z kruhu kolií zde.

foto: Lucie Dušková

20. 9. 2014 Zúčastnili jsme se MVP v Českých Budějovicích pouze s Arpadem, který byl přihlášen do třídy šampionů. Původně jsme hlásili na pana rozhodčího O.Vondrouše, ale došlo opět ke změně a posuzoval Beradze Iuza. I přesto, že rozhodčí zadarmo tituly opravdu nedával jsme si vyběhali V2, res.CAC, res.CACIB Výstavy se také zúčastnil Arpadův brácha Amore, který tentokrát V1 bez titulu. A palečky klukům zpoza kruhu držela sestřička Bonnie alias Zorka.

 

Zde si můžete prohlédnout tentokrát opravdu jen pár fotek z výstavy v ČB.

A zde fotečky kluků, Zorky a celého zájezdu (foto: Lucie Dušková)

14. 9. 2013 Dorazily nové fotky kluků od Vorašif po našem Etienovi a to Barda a Benjiho. Pejsek Benji má i svoje webové stránky.

30. 8. 2014 Jsme se zúčastnili tentokrát bez kluků MVP v Mladé Boleslavi, kde jsme byli podpořit děti našeho Etiena a to Bonnie Gold Vorašif poprvé ve třídě štěňátek, kde se chovala opravdu ukázkově. Paní rozhodčí E.Chwalibog (PL) se moc líbila a zadala ji známku VN1. Ve třídě otevřené se ukázal Amore Gold Vorašif, který i přesto že měl krásný posudek dostal VD2, ale dle výsledků paní rozhodčí VD opravdu nešetřila.

Velké překvapení pro nás bylo, že se na výstavu přijela podívat další Etienova dcera a to Baisha Gold Vorašif, kterou také brzy uvidíme ve výstavním kruhu.

Fotky z výstavy zde a fotky holek tady.

 

26. 8. 2014 Nyní mají kluci výstavní prázdniny, takže žádná aktualizace z výstavních kruhů ještě chvíli nebude, ale snažili jsme se alespoň aktualizovat fotky našich kluků.

4. 8. 2014 Konečně jsme se také dostali k aktualizaci naší kočičí sekce a přidali jsme i nějaké nové fotky do jejich fotogalerie. A také jsme přidali na webky i náš nový kočičí přírůstek a to syna od naší Nellči.

1. 8. 2014 Děkuji majitelům štěňátek pocházejících z chovatelské stanice Vorašif za stálý kontakt a zasílání nových foteček svých miminek po našem Etienovi a to jmenovitě rodině od Bonnie, Benjiho a Barda. Pokud se nám ozvou další zbylá miminka Bradley, Baisha a Bessie budeme moc rádi.

A také se těšíme na fotky miminek z chs Diminance a Ze Skalního vrchu.

Na fotkách zleva: Benji, Bard a Bonnie

19. 7. 2014 Zúčastnili jsme se NVP v Mladé Boleslavi pouze s Arpadem ve třídě vítězů. Přihlašovali jsme výstavu na rozhodčího Baradze Iuza a bohužel byla změna na p.Ovesnou, která mu zadala jeho první VD s vynikajícím posudkem avšak mu byl vytknut jeho hrubší kožíšek. Předvedl se nádherně a i v pohybu byl úžasný s naší handlerkou Luckou. Jsme moc rádi, že jsme se mohli potkat s vlastní sestřičkou Arpada ovšem z vrhu B a to Bonnie alias Zorinkou.

Máme i fotečky z výstavy a zvlášť i fotečky Zorky.

16. 7. 2014 O víkendu nás náš Arpad reprezentoval v dalekém Srbsku, kde strávil celý víkend se super partou, které tímto moc děkuji. A přivezl si 2x CAC, CACIB, 2x BOB a BIG II. Arpad se tak stal šampion Srbska. Výstavu národní posuzovala paní M.Šipoš(SRB) a mezinárodní paní G.Ridarčíková.

9. 7. 2014 Poslední společné foto štěňátek v chovatelské stanici Dominance po našem Etíkovi. Štěňátka se již budou rozjíždět do nových domovů. Jedna fenka z toho vrhu zůstává v této chovatelské stanici, kde bude působit později jako chovná fena stejně jako jedna fenka po Arpadovi, která také zůstává v rodné chovatelské stanici Ze Skalního vrchu.

30. 6. 2014 Máme nové profi fotky našeho Goofyho Gold od Dennynky za které moc děkuji Lucii Duškové z chovatelské stanice kolií Niarra.

 

21. 6. 2014 Zúčastnili jsme se s naším Goofym Intercanisu v Brně,kde posuzoval rozhodčí V.Javorčík a Goofy si poprvé ve třídě šampionů vyběhal V2, res.CAC. Fotky z výstavy zde.

18. 6. 2014 Štěňátka z chovatelské stanice Vorašif ze rozjela do nových domovů. Bard našel skvělé páníčky nedaleko Jaroměře a budeme ho potkávat na výstavách. Bradley odjel na Moravu a bude plnit funkci rodinného mazlíka. Benji je stále volný. Bonnie (Zorka) bude působit ve známé chovatelské stanici kolií African Gold a budeme ji potkávat ve výstavních kruzích. Baisha se zabydlela v Českém ráji a sem tam ji potkáme na výstavě. Bessie stále čeká na své páníčky.

8. 6. 2014 jsme byli na návštěvě v chovatelské stanici ZE SKALNÍHO VRCHU a DOMINANCE, kde mají štěňátka po našich klucích Arpadovi a Etienovi.

Všechna štěňátka v obou chovatelských stanicích jsou již ZADANÁ !

Fotky z návštěvy ze stanice Ze Skalního vrchu naleznete zde.

Fotky z návštěvy ze stanice DOMINANCE zde.

7. 6. 2014 jsme se zúčastnili klubové výstavy v Řepči, na které se předvedl Arpad s bráchou Amorkem ve třídě otevřené a Goofy ve třídě vítězů. Amorek vyběhal V1, CAC a Arpad ho následoval s V2,res.CAC. Goofy ve třídě vítězů si i přes svůj dnešní handicap v podobě kulhání na přední packu, do které si zřejmě něco zabodnul vybojoval výbornou bez pořadí.

Brácha AMORE byl na této výstavě zbonitován a je již CHOVNÝM PSEM !!!

Fotky z této výstavy naleznete zde.

 

5. 6. 2014 Brzy bude štěňátkům po Etienovi v chovatelské stanici Vorašif 7 týdnů a tak už mají přidělená jména a tady je máme. Pejsek Benji a fenky Baisha s Bessie jsou ještě volní. Jinak více nových fotek zde.

1. 6. 2014 Štěňátkům po našem Arpadovi v chovatelské stanici ZE SKALNÍHO VRCHU bude brzy měsíc. Kluci Elton a Eyron společně holkama Ejsi, Efife, Enie a Enny si užívají už i běhání venku.

Zato Etienovým dětem v chovatelské stanici DOMINANCE je teprve 14 dní, ale jsou to pěkní cvalíci. Jeden cvalík je kluk Larry společně s holkama Láskou, Loevou, Lilith a Liarou.

31. 5. 2014 Všechna naše koťátka jsou již zadaná!!! Ale můžete nahlédnout do jejich fotogalerie jak nám krásně vyrostla.

30. 5. 2014 Byli jsme se opět podívat CHS VORAŠIF na štěňátka po našem Etienovi a Feebee. Máme i nové fotky vrhu B. Holčičky se jmenují Bonnie, Bessie a Baisha. A kluci jsou Bard, Bredley a Benji.

27. 5. 2014 oslavil celý vrh A (Vorašif) po našem Etienovi své druhé narozeniny. Slavil tedy i náš Arpad a ostatním sourozencům přejeme hodně zdraví, lásky a plno úspěchů.

25. 5. 2014 jsme byli s naším Arpadem na národní výstavě ve městě Swiebodzice v Polsku. Ve třídě šampionů získal Dosk.1, CWC, BOS a tímto tak splnil podmínky pro udělení titulu ŠAMPION POLSKA.

Pár momentek z našeho snažení zde.

19. 5. 2014 jsme se byli podívat v chovatelské stanici VORAŠIF jak rostou štěňátka po našem Etienovi a při té příležitosti jsme nafotili nové fotečky.

19. 5. 2014 večer se narodila štěňátka po našem Etienovi v chovatelské stanici DOMINANCE. Celkem je jich 5 a z toho 4 holky a 1 kluk. Mamině Caile dali s váhou okolo 380g zabrat, ale zvládla to.

17. 5. 2014 jsme vyrazili na Krajskou výstavu v Hradci Králové na kterou byl přihlášen Goofy a Etien. Goofy si ve tř.otevřené zaběhl pro V1,Vítěz třídy a Etien ve třídě vítězů V1,Vítěz třídy. Pak se spolu utkali v boji o Krajského vítěze, kterého si vybojoval Etien. V mezitřídě se také předvedla Etienova dcera Abiba Gold Vorašif, která si odnesla V1,Vítěz třídy i Krajského vítěze. Odpoledne jsme se v deštivém počasí zúčastnili závěrečných soutěží. Etien v FCI I. získal krásné 3.místo. Abiba i Etien si odnesly krásné pohárky za Krajského vítěze.

Pár fotek z výstavy zde.

10. 5. 2014 Zúčastnili jsme se klubové výstavy v Chropyni, kde posuzoval chovatel kolií M.Kotuláš(SK) a s sebou jsme měli Etiena ve třídě otevřené a Arpada ve třídě vítezů. Oba dva kluci si odnesli krásný posudek, ale jelikož se panu rozhodčímu nelíbili jejich široké hlavy a široce nasazené uši, tak si Etien odnesl VD a Arpad V3. Udělalo nám radost,že byli ostatními lidmi hodně focení a někteří i s nimi osobně. Dokonce přišel za účelem fota i pan veterinář co byl u příjemky =)

foto: Alena Bočková

8. 5. 2014 Dnes jsme se zúčastnili jako každý rok Pojizerské výstavy v Mladé Boleslavi. Tentokrát se jel předvést náš Goofy, který byl přihlášen poprvé do třídy vítězů. A na svojí premiéru si vedl skvěle s výsledkem V1, Vítěz třídy, Krajský vítěz a Vítěz Mladé Boleslavi. Celý den v Boleslavi jsme si spolu moc užili.

5. 5. 2014 V chovatelské stanici ZE SKALNÍHO VRCHU se narodila dne 4.5.2014 štěňátka po našem Arpadovi. Je jich celkem 6 a z toho 4 fenečky a 2 kluci. Maminka Deonií a všechna miminka jsou v pořádku a mají se čile k světu.

3. 5. 2014 jsme se vypravili do Prahy na MVP, která byla zároveň kvalifikační na prestižní výstavu do Anglie Cruft´s 2015. Do třídy otevřené nastoupil náš Goofy a od pana rozhodčího V.Javorčíka(SK) si vybojoval V1, CAC, CACIB a zároveň i kvalifikaci na Cruft´s 2015. Goofy ještě navíc splnil podmínky pro udělení titulu ČESKÝ ŠAMPION KRÁSY. Arpad ve třídě šampionů, kde měl velkou konkurenci dostal V1, CAC, res.CACIB. Mám z našich kluků ohromnou radost. Fotečky z této výstavy tentokrát bohužel nemám, jelikož jsem tam tak trochu nestíhala.

26. 4. 2014 Zúčastnili jsme se MVP v Českých Budějovicích. Ve třídě otevřené se předvedl náš Goofy a vyběhal si V1, CAC. Dále se výstavy zúčastnil syn našeho Etiena Amore Gold Vorašif a vedl si více než skvěle. V mezitřídě dostal V1, CAC, CACIB a BOB. Foto z kruhu zde.

Po výstavě jsme navštívili spolu se šeltiími slečnami a bluemerle kolií slečnou zámek Hluboká nad Vltavou, kde jsme nafotili naši výpravu. Fotografovala Lucie Dušková. Děkujeme

20. 4. 2014 se narodila v CHS VORAŠIF štěňátka z opakovaného spojení Etien x Feebee. Je jich celkem 7 a mají se čile k světu. A těšíme se ze 3 holčiček a 4 kluků. Některá štěňátka je ještě možné si zamluvit.

7. 4. 2014 Jaro je v plném proudu a my jsme využili pampeliškové pole k nafocení pár fotek našich kluků.

27. 3. 2014 Narodila se nám britská koťátka z vynikajícího spojení. Koťátek máme celkem 5 a to 3 kluky a 2 holčičky. Předpokládáme zbarvení colourpoint se znaky choco,lila i seal-point. Více v sekci naše kočky.

17. 3. 2014 oslavil náš Etien a celý vrh E od Dennynky 4 roky. Přejeme sourozencům Emilce, Endovi a Enthonymu vše nejlepší a aby nám ještě spousty let dělali jen radost.

15. 3. 2014 si syn našeho Etiena převzal na klubové schůzi ocenění s plaketkou za krásné druhé místo v soutěži TOP PES roku 2013 v mladých psech. Gratulujeme a přejeme spoustu dalších úspěchů.

22.-23. 2. 2014 jsme se všichni zúčastnili brněnského DUOCACIBu. V sobotu posuzovala maďarská rozhodčí Judit Korozs-Papp a nastoupili Etienovi synové Amorek a Arpad i po dlouhé době Etien. Amorek v mezitřídě získal V2,res.CAC, Etien tentokrát ve třídě otevřené ve velké konkurenci 9 psů V4 z čehož máme obrovskou radost a Arpad poprvé ve třídě šampionů V3.

Druhý den nastoupili opět Etienovi synové a místo Etiena šel do tř.otevřené náš Goofy. Takže Amorek v mezitřídě V1 bohužel bez titulu, Goofy ve třídě otevřené V2,res.CAC a Arpad ve třídě vítězů V1, CAC a k tomu ještě CACIB. Fotogalerie DUOCACIB Brno

5. 2. 2014 Bylo nádherné jarní počasí, tak jsme vyrazili na dlouhou procházku lesem a nafotili jsme i pár fotek zde.

4. 1. 2014 Zúčastnili jsme se Hanácké národní výstavy v Brně. Na tuto výstavu jezdíme moc rádi jelikož je vše v jedné hale a zatím vždy na ní byli naši kluci úspěšní a tak tomu bylo i letos. Náš Goofy poprvé ve třídě otevřené v silné konkurenci získal V1, CAC. K získání českého šampiona ovšem potřebuje CAC z mezinárodní výstavy. Náš nejmladší Arpad v mezitřídě si vyběhal V1, CAC a k tomu ještě Národního vítěze. Arpad tak splnil podmínky pro udělení titulu ČESKÝ ŠAMPION KRÁSY v pouhých 19 měsících. Táta Etien je na svého syna moooc pyšný.

Fotečky z kruhu kolií zde =)

foto: Lucie Dušková (CHS Niarra)

24. 12. 2013 oslavil náš Goofy své druhé narozeniny. Všem jeho sourozencům přejeme hodně lásky a plná bříška.

1. 12. 2013 Etienův syn Amore Gold Vorašif má svoje vlastní osobní stránky, do kterých můžete nahlédnout zde.

30.11.2013 Na poslední chvíli v prodloužené uzávěrce jsme se rozhodli přihlásit výstavu opět v Polsku. Vybrali jsme opět Arpada jelikož už jeden titul z Polska má. Tato výstava byla národní a konala se ve Swiebodzicích nedaleko Walbrzychu. Od nás sice kousek, ale cesta stálo zato...zima, sníh, bloudění a následný spěch. Nakonec ale celá výstava proběhla v příjemném duchu a Arpad si ve třídě otevřené vyběhal své druhé CWC a k tomu ještě Vítězný pes. Posuzoval pan John Muldoon z Irska. Takže na Českého i Polského šampiona nám chybí po jednom titulu.

9. 11. 2013 jsme vyrazili opět po roce na podzimní klubovou výstavu kolií do Mladé Boleslavi, kde posuzovala rozhodčí a zároveň také chovatelka kolií Angela Harvey z Velké Británie. Tentokrát vyrazili kluci Arpad a Goofy. Nic extra jsme nečekali, chtěli jsme hlavně posudek a mysleli jsme si alespoň na výbornou.

Goofy naposledy v mezitřídě ve velké konkurenci obsadil hned první místo V1, CAC za což jsem byla šťastná ja blecha a stále tomu nevěřím. Takže ještě nám chybí poslední CAC a máme doma šampiona.

Arpad v silně obsazené třídě otevřené se sice krásně předvedl, ale paní rozhodčí ho poslala s několika dalšími psi mimo kruh se známkou dobrá. A co, že se jí na něm nelíbílo? Silná hlezna, lebka a těžký pohyb.

Arpadův bráška Amorek byl opět v mezitřídě s naším Goofym. A protože je typově stejný jako Arpad, po posouzení ho s pár dalšími psy poslala paní rozhodčí také mimo kruh se známkou dobrá. Bohužel kvůli této známce a kvůli novým pravidlům k uchovnění si musí Amorek na bonitaci ještě pár měsíců počkat.

Hold paní rozhodčí upřednostňovala jiný typ, kterým rozhodně Arpad ani Amorek nejsou.

Ale snad nejdůležitější je to, že byl náš třetí kluk Arpad úspěšně zbonitován.

Tentokrát jsem se s focením neflákala jako v Praze a fotky z 60.Klubové výstavy v MB máme.

2. - 3.11.2013 jsme se zúčastnili DOUBLE CACIB v Praze tentokrát pouze s Goofym. Sobota byla ve znamení chaosu. Nejenom, že jsme čekali hodinu u výstaviště v zácpě, ale při odjezdu jsme nemohli najít auto na parkovišti. Byli jsme rádi, že jsme vůbec včas dorazili ke kruhu. Naštěstí jsme ještě poslední úpravy před vstupem do kruhu zvládli s přehledem. V sobotu posuzovala rakouská rozhodčí E.Soltesz, která posuzovala na jaře v Č.Budějovicích. Náš Goofy si odnesl V2, res.CAC stejně jako na jaře.

V neděli se výstavy zúčastnil také Etíkův syn Amore Gold Vorašif poprvé v mezitřídě. Takže ve stejné třídě jako náš Goofy. A hned na poprvé se Amorkoj podařilo mezitřídu vyhrát s V1, CAC a v boji o CACIBa mu rozhodčí řekla, že je mladý a má dost času...

Goofy byl v mezitřídě hned za ním s V2, res.CAC stejně jako v sobotu.

V neděli jsem se pokusila něco nafotit, ale bohužel špatná kvalita. DOUBLE CACIB PRAG 3.11.2013

1. 11. 2013 jsem vzala celou naší psí smečku na výlet, aby Etíkovi a Arpadovi nebylo líto, že se nezúčastní víkendového výstavního maratonu v Praze. Vyrazili jsme o pár vesnic dál do Hrádku u Nechanic do zámeckého parku, kde jsme potkali i spooooustu fotografujících se šeltiček.

Takže pár foteček na pokoukání z Hrádku u Nechanic.

15.10.2013 udělali jsme si s klukama procházku do lesa a při té příležitosti jsme nafotili pár podzimních fotek.

ostatní fotky zde

12.10.2013 jsme se vypravili opět s Arpadem na naši oblíbenou Krajskou výstavu do Litoměřic, kde opět posuzoval rozhodčí A.Polgar (SRB), který nás posuzoval na klubové výstavě v Chropyni. Pan rozhodčí si nás pamatoval a zadal nám známku V1,vítěz třídy, Krajský vítěz. Zajímavostí je, že se tato výstava konala již po třetí a v předchozích dvou ročnících se jí zúčastnil táta Arpada - Etien Gold od Dennynky, kde mu byl vždy zadán také Krajský vítěz. Je vidět, že se Arpad potatil.

Na výstavě jsme také poznali fenku Z Dančí louky a pejska z Fredina Agi. Jejich fotečy zde.

5. 10. 2013 jsme se vydali opět pouze s Arpadem na MVP do Českých Budějovic. Paní rozhodčí Gabriele Ridarčíkové ze Slovenska se moc líbil. Nic nám nevytkla. Ba naopak zdůraznila výborné zaúhlení i pohyb. A krásnou samčí hlavu. Takže jsme si odvezli V1,CAC a res.CACIB.

28. 9. 2013 jsme se poprvé s naším Arpadem vypravili na mezinárodní výstavu do polské Wroclawi, které jsme se již před dvěma lety zúčastnili s jeho otcem Etienem. Prostředí areálu je velmi příjemné. Vystavovatelé u kolií byli také velmi příjemní a přátelští. Moc se mi líbí, že mají vyhrazený prostor pro vystavovatelé se stany a nejsou tak s nimi všichni rozcapení okolo kruhů. Kruhy byly velké a tak jsme měli dost prostoru se pořádně rozběhnout oproti kruhům zde v ČR. Kolie posuzoval rozhodčí a zároveň také chovatel kolií z Německa - Claus Peter Fricke. Arpad si od něj odnesl krásný posudek a také Exc.1, CWC a res.CACIB. A jelikož CACIBa dostal pes, který již je interšampion, tak nám jeho majitelka pogratulovala a sdělila mi, že titul přechází na nás. Máme velkou radost.

Ostatní fotky z výstavy

21. 9. 2013 jsme se opět ve stejné sestavě zúčastnili Klubové výstavy v Chropyni. Cesta byla dlouhá a deštivá, ale kluci byli naštěstí hodní. Goofy opět v mezitřídě a Arpad ve třídě otevřené. No a jak, že to dopadlo? Kluci si dali repete z minulé výstavy, takže Goofík V1,CAC a Arpík také V1,CAC. Měla jsem i radost, že jsem po dlouhé době viděla naživo ségru našeho Etíka - Emilku. Je to fákt kočanda.

Fotky z Chropyně máme, ale bohužel ne všechny třídy.

7. 9. 2013 nám na NVP v Brně přálo krásné slunečné počasí. Po delší pauze se zase ukázali ve výstavním kruhu naši junioršampioni Goofy i Arpad. Arpad se svým ztrácejícím se kožíškem si ve třídě otevřené vyběhal V1, CAC a naopak Goofy si se svým dorůstajícím kožíškem v meztřídě vyběhal V1, CAC. Pak se naši kluci utkali proti sobě i v boji o Národního vítěze. Pan rozhodčí dal přednost klasice oproti moderně a Národního vítěze získal Goofy.

24. 8. 2013 se zúčastnil NVP v Mladé Boleslavi Etienův syn - Amore Gold Vorašif. Naposledy si ve třídě mladých vyběhal V1, CAJC a tímto splnil podmínky pro udělení titulu ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION KRÁSY stejně jako již má jeho brácha Arpad.

Já jsem se byla s Arpadem tentokrát pouze podívat a něco málo nafotit, takže tady jsou fotečky z NVP Mladá Boleslav.

23. 8. 2013 jsme si z našimi kluky udělali menší výlet do vedlejší vesnice Kunětice, kde jsme udělali pár letních foteček v pozadí s Kunětickou horou.

20. 7. 2013 se náš Etien zúčastnil MVP v Mladé Boleslavi, kde ve silné třídě šampionů získal V4 pro jeho výrazný stop a špatnou srst. Etienův syn si ve třídě mladých vystavil opět V1, CAJC a k tomu znovu BOJ. Tentokrát se ukázala i Etienova dcera Abiba, která se rozhodčí také velmi líbila, ale protože musí nějaké to kilo shodit a zdála se jí i moc v srsti oproti jejímu otci dostala známku výborná bez pořadí. Jsme moc rádi, že naše výprava si odnesla výborné, jelikož paní rozhodčí známkami VD nešetřila.

www.etiengold.rajce.idnes.cz/MVP_Mlada_Boleslav_20.7.2013/

15. 6. 2013 se syn našeho Etiena - Amorek se zúčastnil NVP v Klatovech a protože pilně trénovali a paní rozhodčí M.Soukupové se moc líbil, zadala mu známku V1, CAJC, BOJ a BOB. Táta Etien je na něj velice pyšný a gratuluji tímto i majitelce za skvělé předvedení.

27. 5. 2013 Dnes je tomu rok, co se v CHS Vorašif narodilo 6 štěňátek po našem Etienovi. Přejeme celému vrhu A vše nejlepší a hlavně hodně lásky.

25. 5. 2013 jsme se zúčastnili MVP v Litoměřicích, kde si náš Arpad ve třídě mladých vyběhal V1, CAJC a tímto tak ve svých 12 měsících na pouhých třech výstavách splnil podmínky pro udělení titulu JUNIOR ŠAMPION KRÁSY. Jeho tatík Etien ve třídě šampionů nebyl pozadu a paní rozhodčí A.Redlicka mu zadala známku V1, CAC a res.CACIB.

více fotek z Litoměřic: http://etiengold.rajce.idnes.cz/MVP_Litomerice_25.5.2013

11. 5. 2013 jsme se zúčastnili se všemi našimi pesany Klubové výstavy kolií v Řepči u Tábora. Etien ve třídě vítězů a Goofy v mezitřídě dostali oba V3. Syn Etíka Arpad na své druhé výstavě získal svůj druhý CAJC a dokonce i BOJ. Jeho soupeřem byl i jeho vlastní brácha Amorek, který se také líbil a dostal V3.

Největší novinkou ovšem je to, že z našeho Goofyho je už velký kluk, který se v Řepči zbonitoval a stal se tak chovným psem.

4. 5. 2013 jsme se se všemi našimi kluky zúčastnili MVP v Praze. Arpad na své první výstavě zabodoval a získal V1, CAJC. Goofy tentokrát v mezitřídě V4 a Etien ve třídě šampionů V2 bez res.CACe pro vysoko nesený ocásek při závěrečném kole.

27. 4. 2013 se náš Goofy zúčastnil Pojizerské výstavy psů v Mladé Boleslavi, kde mu v mezitřídě pan rozhodčí Miroslav Václavík zadal V1, vítěz třídy a Krajského vítěze.

31. 3. 2013 Zúčastnili jsme se MVP v Českých Budějovicích. Posuzovala rakouská rozhodčí E. Soltesz, které se zdáli Etien, Goofy i Etienův syn Amorek moc silní v kostře a proto Goofymu poprvé v mezitřídě zadala V2, res. CAC, Etienovi ve třídě šampionů V3 a Amorkovi poprvé v mladých VD3 především za jeho bojácnost a chování se v kruhu.

27. 3. 2013 Byly tomu 3 roky, co se narodil náš Etien. Přejeme jeho bráchům a ségře vše nejlepší. Oslavu si kluci náramně užili.

Foto zde.

Také se v klubu kolií a šeltií vyhodnocovala soutěž PES ROKU 2012, kde se naši kluci umístili na krásných místech

GOOFY GOLD OD DENNYNKY - 1. TOP DOROST 2012 KCHCS

5. TOP MLADÝ PES 2012 KCHCS

ETIEN GOLD OD DENNYNKY - 5. TOP DOSPĚLÝ PES 2012 KCHCS

2. 2. - 3. 2. 2013 Jsme se zúčastnili výstavního víkendu v Brně na DUOCACIB s Etienem a Goofym. V sobotu posuzoval rozhodčí Jeff Luscott z Velké Británie a oba kluci se mu moc líbili především pro jejich silnou kostru a Goofymu v silné konkurenci ve třídě mladých zadal známku V1, CAJC a BOJ. Goofy také získal kvalifikaci na světovou výstavu Cruft's 2014. Etienovi ve třídě šampionů, kde byla také silná konkurence zadal známku V1, CAC a res.CACIB a pochválil mu mimo jiné nádhernou hlavu a výborné úhlení. Těchto ocenění si velice vážíme, zvláště od rozhodčího, který pochází se země původu tohoto plemene

Goofy tak splnil podmínky pro udělení titulu ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION

Etien tak splnil podmínky pro udělení titulu ČESKÝ GRAND ŠAMPION

Druhý den posuzovala paní rozhodčí z Nizozemí, která byla jiného názoru než rozhodčí předešlý den a kluci se jí zdáli naopak moc mohutní. Zvláště pak Etien u kterého se jí nelíbila právě silná hlava. A tak Goofy naposledy ve třídě mladých dostal V2 a Etien V4. Ale i tak jsme velice rádi, že oba naši zlaťáci odešly se známkou VÝBORNÁ

Jelikož oba kluci jsou pesani venkovní, tak jsem moc ráda, že jsme s klukama zvládli noc v hotelu i jízdu výtahem bez újmy

1. 2. 2013 Musíme se pochlubit dětmi našeho Etiena. Jsme ze všech jeho mimin opravdu nadšení Bohužel tentokrát nedorazily ještě fotečky Adiny a Atheny

Ostatní fotky zde.

5. 1. 2013 Výstavní sezonu jsme zahájili nadočekávání výborně. Zabodovali oba naši zlaťáčci a jsme na ně moc pyšní. Etien ve třídě vítezů se svým zlepšujícím se kožichem si vyběhal V1, CAC a Goofymu ve třídě mladých paní rozhodčí M. Svobodová zadala V1, CAJC a dále si vybojoval BOJ (best of junior) a BOB (best of breed)

GOOFY & ETIEN

16. 11. 2012 bylo vytvořeno album našich odchovaných koťátek. Děkuji všem majitelům koťátek z vrhů A, B, C a D za zaslané fotečky a informace o koťátkách

Foto zde.

3. - 4. 11. 2012 jsme se zúčastnili MVP v Praze, kde se v sobotu předvedli kluci Etien, Goofy a syn Etiena Amorek. Etien ve třídě vítězů dostal V2, res.CAC a Goofy ve třídě mladých také V2. Amorek ve třídě štěňátek opět VN1.

Druhý den se předvedl pouze Goofy ve třídě mladých opět s oceněním V2 za vysoko nesený ocásek.

28.10.2012 jsme vyrazili opět směr Mladá Boleslav na Speciální výstavu, kde se tentokrát předváděli nejenom naši kluci Etien s Goofym, ale i Etienův syn Amore Gold Vorašif. Goofy tento den získal V3, ale opět i nejlepší zlatou barvu v závěrečkách

Etien ve třídě šampionů se silným konkurentem získal V2, Res.CAC

syn Etiena Amorek ve třídě štěňátek dostal VN1 a v závěrečných soutěžích zaválel a doběhl si pro ocenění nejkrásnějšího štěňátka vstavy - BIS BABY

Na nedělní výstavě se byl také podívat druhý syn Etiena Arpad Gold Vorašif ze kterého je velký fešák a jeho fotečky můžete shlédnout ve fotkách z klubové výstavy. Příští rok ho budeme potkávat na výstavách

V tento den při závěrečných soutěžích byla moc úspěšná i CHS OD DENNYNKY, ze které pocházejí naši kluci. Nejenom, že měla zastoupení ve všech barvách ve kterých jejich zástupci (Goofy-zl, Falco-tri, Fuzzy-blm) vyhráli nej barvu, ale získala i první místo v nej párech a nej.chov.skupin.

27.10.2012 jsme se zúčastnili Klubové výstavy v Mladé Boleslavi. Tento den se vystavoval pouze Goofy, který byl ten den moc úspěšný a nejenom, že ve třídě mladých získal svůj první CAJC, ale v souboji o nejlepšího mladého také zabodoval a získal titul BOJ. V závěrečných soutěžích si vybojoval 2.BIS JUNIOR a také ocenění nejlepší zlatá barva

!!! Při klubové výstavě se provádělo vyšetření očí na dědičné oční vady, kde jsme nechali vyšetřit Etiena s výsledkem DOV negativní

fotečky z klubové výstavy zde.

6. 10. 2012 se náš Etien zúčastnil KV psů v Litoměřicích ve třídě vítězů, odkud si přivezl krásný pohár za ocenění V1, vítěz třídy vítězů, Krajský vítěz

fotky z Litoměřic zde.

29. 9. 2012 jsme se po delší pauze s obouma klukama zúčastnili NVP v Brně, kde se předvedl poprvé v mladých Goofy a získal V2. Etien si ve třídě vítězů i přes svůj teprve dorůstající kožich zaběhl pro V1, CAC

fotečky z výstavy zde.

5. 9. 2012 vyrazili jsme s klukama do centra Hradce Králové do sadů, kde jsme nafotili pár nových foteček.

1. 9. 2012 jsme se s Goofym zúčastnili klubové výstavy v Chropyni a naposledy si ve třídě dorostu zaběhl pro VN1

fotečky z klubovky zde.

25. 8. 2012 jsme se s Goofym zúčastnili MVP v Mladé Boleslavi, kde si ve třídě dorostu vyběhal VN1.

Fotky z výstavy zde.